Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБЛИЖЕННЯ УКРАЇНИЗ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

ПОЛІТИЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБЛИЖЕННЯ УКРАЇНИЗ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБЛИЖЕННЯ УКРАЇНИЗ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
ВАКУЛИЧ Володимир Михайлович
 
УДК 327(477)
ПОЛІТИЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБЛИЖЕННЯ УКРАЇНИ
З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
23.00.04 - Політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
К и ї в -- 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі Європи та європейської інтеграції
Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: доктор політичних наук
Канцелярук Борис Іванович,
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, головний науковий
співробітник відділу трансатлантичних
досліджень
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кириченко Василь Прохорович,
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, вчений секретар
кандидат історичних наук, доцент
Дудко Ірина Дмитрівна,
Київський національний економічний
університет
 
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться " 27 " грудня 2001 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.176.02 при Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою:
01030 м.Київ-30, вул. Леонтовича, 5
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Автореферат розісланий " 26 " листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук Сушко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стратегічною метою України є входження до кола цивілізованої світової спільноти. Одним з посутніх механізмів реалізування цього задуму є інтегрування у міжнародні структури, зокрема, зближення з Європейським Союзом.
Актуальність теми обумовлена наявністю теоретичних і практичних проблем, пов’язаних з вирішенням означеної стратегічної мети. З особливою гостротою це проявляється на теренах Старого континенту.
Автор дисертації доводить, що в складному процесі системних змін у міжнародних відносинах одну з вирішальних ролей відіграє стратегія розширення ЄС. Адже власне поглиблення інтеграційних процесів за рахунок включення до них нових держав, що утворилися на пострадянському просторі, засвідчило потребу парадигмального переосмислення змісту і напрямку нинішнього поступу.
Політичні аспекти проблеми недостатньо висвітлені українською політологією. Переважна зосередженість на вивченні проблеми розширення НАТО певною мірою спричинила негативістське ставлення до європейського вектору інтеграції. Поза увагою залишаються актуальні політичні аспекти глобалізації. Економічні, безпекові домінанти або аналітичні розвідки політологічного характеру на теми вірогідності перспектив входження нових незалежних країн до європейських процесів, зрозуміло, не заповнюють цю прогалину.
В зарубіжній політичній думці донині превалюють досить критичні тлумачення можливостей швидкого інтегрування України та інших пострадянських країн (крім прибалтійських) до ЄС. Це обумовило потребу з’ясування глибинних причин такого підходу, відтак - об’єктивної оцінки ситуації.
Потребує адекватного наукового обґрунтування і докладання до специфічних умов України ініційована в політичних колах Заходу ідея розширення кількості країн з демократичним суспільним ладом та вільною ринковою економікою. Адже в нашій країні вона нерідко подається в суто інтеграційному контексті. Спостерігається навіть певна розірваність понять "розширення" та "інтеграції" в оцінках і тлумаченнях західними політиками і політологами. Тим самим утверджувалася думка про те, що формування ринкової економіки і створення громадянського суспільства недостатньо для того, щоб претендувати на приєднання до ЄС. Проблемі критеріїв надається другорядного значення, а наявність нових постулатів і вимог засвідчує, що в наукових і політичних колах Західної Європи й досі не подолано упередженості щодо нових суверенів і перспектив їхнього інтегрування в європейські процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБЛИЖЕННЯ УКРАЇНИЗ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок