Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА В РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ США (історико-правовий аспект)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА В РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ США (історико-правовий аспект)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА В РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ США (історико-правовий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПИЛЬГУН НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 342 (73)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА В РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ США
(історико-правовий аспект)
Спеціальність 12.00.01– теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі теорії та історії держави і права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент,
Чехович Валерій Анатолійович, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор
Тимощук Олександр Валентинович –
декан юридичного факультету
Таврійського національного
університету ім. В.І. Вернадського
кандидат юридичних наук, доцент,
Марчук Віталій Петрович – завідувач
кафедри теорії та історії держави і права
Інституту повітряного і космічного права НАУ
Захист відбудеться 25 січня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано 17 грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, професор Н. Г. Шукліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сполучені Штати Америки в державному й правовому аспектах є досить яскравим і складним політико-юридичним утворенням.
Вивчення становлення й розвитку американського конституційного права є важливим не тільки з пізнавального погляду, а й для правильного розуміння в цілому історії розвитку держави й права зарубіжних країн у нову та новітню добу.
Державно-правова організація США викликає особливий інтерес дослідників-юристів і тих, хто за своїм фахом має потребу в її осмисленні. Спеціальна у вузькому значенні слова наукова література з історії розвитку американської держави й права майже відсутня. Ідеологічні нашарування, які виникли у вивченні державно-правових інститутів і всієї американської правової системи і які існували в юридичній літературі радянської доби, домінують над дослідниками донині і не дозволяють прорости паросткам об’єктивності. Така дійсність обумовлена ще й тим, що нині США в політичному, економічному й військовому відношенні є країною, яка майже одноосібно формує політичну карту світу й обличчя світової демократії та її критерії. США продовжують залишатися зразком демократичної країни, відкритості суспільного й політичного життя, конституційного шляху вирішення проблем, які виникають. Ґрунтовне вивчення зазначених явищ може бути надзвичайно корисним як в теоретичному, так і в практичному відношеннях, зокрема, для організації кращого функціонування політичної системи України, для усунення протиріч, які існують між трьома гілками влади нашої країни; у вирішенні тих досить складних політико-економічних і соціальних проблем, які існують в українському суспільно-політичному житті.
Історико-правова спрямованість дисертаційної роботи дозволяє краще зрозуміти роль Верховного Суду США в поступовості та наступності змін у нормах американського конституційного права в цілому та в принципі розподілу влади на три гілки, в дотриманні широких прав і свобод особи. Великий інтерес та актуальність становить дослідження забезпечення судом рівності американських громадян перед законом, конституційних основ кримінального правосуддя та американської системи федералізму.
Важливу роль у тлумаченні Конституції США відіграє Верховний Суд США. Його рішення щодо спорів з конституційних питань є найавторитетнішими. Разом з тим, Верховний Суд США розглядає і приймає рішення з конкретних питань, що випливають із протиріч, які виникають між законодавчою та виконавчою гілками влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА В РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ США (історико-правовий аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок