Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИННИКИ СТАБІЛІЗАЦІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ЧИННИКИ СТАБІЛІЗАЦІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ЧИННИКИ СТАБІЛІЗАЦІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Дунець Ольга Анатоліївна
УДК: 300.331+129
 
ЧИННИКИ СТАБІЛІЗАЦІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
(СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної філософії філософського факультету Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Цвєтков Олександр Петрович
Таврійський національний
університет ім. В.І. Вернадського,
доцент кафедри соціальної філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Габрієлян Олег Аршавірович
Таврійський національний
університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри політичних наук
кандидат філософських наук, доцент
Горбань Олександр Володимирович
Національна академія природоохоронного
і курортного будівництва,
завідувач кафедри філософії і права
Захист відбудеться «17» квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “5” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Зарапін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У пострадянський період в Україні сформувалося суспільство перехідного типу, в якому відбуваються зміни соціальної структури, інститутів, суспільної свідомості, засобів функціонування і розвитку. Економічна, політична, соціальна нестабільність, в умовах якої перебуває Україна, вимагає спеціального вивчення з метою виявлення чинників, здатних додати рівноваги і збалансованості суспільству. Необхідність філософського осмислення стабільності як інтегрального феномена, що включає політичну, економічну і соціальну складові, зумовлена визначенням тієї ролі, яку повинна відіграти держава у формуванні засад стабільного суспільства, що розвивається.
Проблема стабільності і стабілізації стає особливо значущою, коли соціальна динаміка набуває конфліктного характеру і має негативні тенденції. Це зумовлено розбіжностями між темпами економічного розвитку, соціальною модернізацією, яка відстає, між політичними інтересами владних інститутів і соціально-економічними інтересами населення, між об'єктивними потребами певної стадії розвитку українського суспільства і пріоритетами державного управління. Така постановка питання вимагає визначення низки категорій: «стан суспільства» «соціальна динаміка», «соціальна трансформація», «стабільність», «криза», «розвиток».
Актуалізувалася потреба в дослідженні динаміки соціальних процесів, аналізі специфічного стану соціальної системи перехідного типу і загроз, що виникають у процесі трансформації, у практичному вирішенні питання про можливість досягнення соціальною системою стабільного стану взагалі і в перехідний період зокрема. У наш час визначення етапу соціальної динаміки розвитку суспільства, ідентифікація його в категоріях кризи, стабільність, зростання носить, передусім політико–оцінний характер і недостатньо спирається на наукові критерії. Необхідно на теоретичному і емпіричному рівнях виділити критерії стану суспільства.
Актуальність дослідження обумовлена ще й тим, що домінування в науковій свідомості діалектичної, соціально - прогресистської парадигми протягом багатьох років призвело до недооцінки значення стійкості та рівноваги соціальних систем. Звернення до стабілізаційної парадигми дозволить краще адаптувати науковий апарат до опису соціальних, соціально-психологічних, політичних, соціально-економічних феноменів у світі, що змінюється.
У центрі дисертаційного дослідження знаходиться проблема стабілізації суспільства, що переживає трансформаційні процеси у всіх сферах суспільного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЧИННИКИ СТАБІЛІЗАЦІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок