Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА НАДІЙНОСТІ АСДК ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ВТРАТ ПОТУЖНОСТІ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА НАДІЙНОСТІ АСДК ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ВТРАТ ПОТУЖНОСТІ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА НАДІЙНОСТІ АСДК ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ВТРАТ ПОТУЖНОСТІ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Тітов Микола Миколайович
 
УДК 621.311.1.398
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА НАДІЙНОСТІ АСДК
ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ВТРАТ ПОТУЖНОСТІ
В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 05.14.02 – електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Черемісін Микола Михайлович,
Харківський національний технічний університет
сільського господарства, професор кафедри
електропостачання сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
кандидат технічних наук, доцент
Лазуренко Олександр Павлович,
Харківський національний технічний університет,
“Харківський політехнічний інститут”,
декан електроенергетичного факультету
 
Провідна установа: Інститут електродинаміки
Національної академії наук України, м. Київ
 
Захист відбудеться 02.02. 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.06 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 28.12.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Вепрік Ю.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток сучасної науки і техніки, а також нові економічні умови ініціюють нові задачі в галузі керування електроенергетичними системами (ЕЕС). Завдяки все більшим можливостям обчислювальної та мікропроцесорної техніки стає реальним автоматизувати оптимальне керування режимами, метою якого є збільшення надійності електропостачання і зменшення втрат електроенергії під час її вироблення, транспортування і розподілу.
Втрати електроенергії в мережах України недопустимо великі, особливо враховуючи гострий дефіцит на енергоносії, що суттєво впливає на тарифи на електроенергію. З метою активно впливати на значення технологічних витрат електроенергії (ТВЕ) удаються до їх нормування. Проте існуючі підходи і методи нормування ТВЕ та планування заходів для зменшення втрат електроенергії в ЕЕС не досконалі і вимагають адаптації до нових умов експлуатації. Особливо це відноситься до оперативних, в темпі процесу, розрахунків втрат електроенергії, складанню балансу електроенергії та керування витратами, включаючи їх нормування і корекцію тарифів.
В даний час системи керування в масштабі реального часу широко використовуються в електроенергетиці. В ЕЕС система керування технологічним процесом відома як автоматизована система диспетчерського керування (АСДК). Вона призначена для дистанційного моніторингу та керування енергетичними об’єктами генеруючих, передаючих і електропостачальних компаній. Сучасна АСДК є багаторівневою системою, верхній рівень якої представляє собою центр керування у вигляді локальної обчислювальної мережі з розподіленою архітектурою. Така архітектура, з одного боку, підвищує надійність і продуктивність системи, а з другого, суттєво ускладнює можливість її аналізу та аналітичного дослідження на стадії проектування і вдосконалення. Тому розроблення математичних методів дослідження АСДК з розподіленою архітектурою стосовно використання останніх для моніторингу і керування втратами електроенергії в ЕЕС є важливою та актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі “Передача електричної енергії” НТУ “ХПІ” та склала частину досліджень, які були проведені при виконанні госпдоговірної НДР “Розробка розрахункової моделі для оцінки системної готовності АСДК енергетичного підприємства” (договір №37107-2003 НТУ “ХПІ” із НДІПІ “Укренергомережпроект”, м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА НАДІЙНОСТІ АСДК ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ВТРАТ ПОТУЖНОСТІ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок