Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАЯННЕ МИСТЕЦТВО В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ (друга половина ХХ століття)

БАЯННЕ МИСТЕЦТВО В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ (друга половина ХХ століття)

Назва:
БАЯННЕ МИСТЕЦТВО В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БЕЗУГЛА Руслана Іванівна
УДК 786.8 (477) „19"
БАЯННЕ МИСТЕЦТВО
В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ
(друга половина ХХ століття)
Спеціальність 17.00.01 - Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
мистецтвознавства
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович,
Київський національний університет культури і
мистецтв, кафедра фольклористики,
народнопісенного та інструментального виконавства
кандидат мистецтвознавства, доцент
Пальоний Володимир Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М.Коцюбинського, кафедра теорії і історії музики
та гри на народних інструментах
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського
Захист відбудеться "16" червня 2004 р. о 14.00 в спецраді Д 26.807.02 приКиївському національному університеті культури і мистецтв (01133,м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий „15" травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтеграційні процеси кінця ХХ - початку ХХІ століття визначили специфіку розвитку гуманітарного знання в Україні, і відкрили нові перспективи перед сучасним мистецтвознавством, зокрема у пошуках нових парадигмальних основ культурологічних та мистецтвознавчих досліджень. Активний діалог мистецтвознавства з філософією, естетикою, етикою, психологією, соціологією тощо, сприяє процесу взаємозбагачення і відкриває нові обрії для наукових розробок, які дають можливість цілісно відтворити реальну картину історії української культури взагалі, та визначити місце і значення музичної культури, виокремити тенденції, котрі дозволяють виявити самодостатність та національну своєрідність останньої, зокрема.
Баянне мистецтво сучасної України - органічна складова вітчизняної музичної культури і є яскравим свідченням творчого взаємопроникнення української та світової музичної культури. Українське баянне мистецтво поєднує в собі такі явища, як художня творчість (творчість композиторів і виконавців у галузі баянної сольної та ансамблевої музики), професійна освіта (викладацька практика, методичні та педагогічні напрацювання), технічна еволюція інструмента, трансформація соціоальних функцій, власне все, що відбувається у сфері баянного мистецтва.
В другій половині ХХ століття помітно зростає інтерес дослідників до наукового осмислення баянного мистецтва в педагогічному (І.Алексеєв, Ю.Акімов, Ю.Бай, В.Бєляков, М.Давидов, Ю.Єгоров, Л.Колесов, В.Кузовлєв, А.Полєтаєв, М.Різоль, В. Самітов, В.Семенов, Г.Статівкін, В.Шаров, Г.Шахов, В.Чабанов, Ю.Ястрєбов та ін.), мистецтвознавчому (М.Давидов, В.Зав'ялов, Д.Кужелєв, Ф.Ліпс, А.Мірек, А.Черноіваненко та ін.) та історичному аспектах (А.Басурманов, Є.Іванов, Л.Стасенко, В.Новожилов, Ю.Максимов та ін.). Констатуючи наявність різних напрямів дослідження баянного мистецтва, можна відзначити домінування педагогічної тематики, зокрема, висвітлюються особливості музично-педагогічного виховання баяніста-виконавця, а особливості вітчизняної музичної освіти баяністів вивчаються в контексті формування теорії і методики баянного виконавства.
Виникає певна парадоксальність - з одного боку, існує значна кількість робіт, присвячених проблемам даної галузі, а з іншого - недостатня увага науковців до баянного мистецтва як соціокультурного явища. Відсутні спроби його систематичного дослідження в соціально-історичному аспекті з розглядом передумов становлення і розвитку, а також аналізу особливостей його суспільного функціонування. Попри констатацію наявності значного наукового доробку у цій сфері доводиться визнати, що сутність, природа, характерні особливості і соціальні функції баянного мистецтва та його місце в музичній культурі України недостатньо досліджені як з культурологічних, так і з мистецтвознавчих позицій, що і призвело до дещо упередженого ставлення до надбань і досягнень даного музичного напряму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БАЯННЕ МИСТЕЦТВО В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок