Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНА КОМПОЗИЦІЯ В СВІТЛІ МІФОПОЕТИКИ

АРХІТЕКТУРНА КОМПОЗИЦІЯ В СВІТЛІ МІФОПОЕТИКИ

Назва:
АРХІТЕКТУРНА КОМПОЗИЦІЯ В СВІТЛІ МІФОПОЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,23 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Спеціалізована вчена рада Д 64.056.02
ШУБОВИЧ
Світлана Олександрівна
УДК 72.01
АРХІТЕКТУРНА КОМПОЗИЦІЯ В СВІТЛІ МІФОПОЕТИКИ
18.00.01. Теорія архітектури, реставрація памўяток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
ДОКТОРА АРХІТЕКТУРИ
Харків - 1999
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства (ХДАМГ) Мiнiстерства освiти України.
Науковий консультант доктор архітектури, професор АНТОНОВ Віктор Леонідович Харківська державна академія міського господарства, завідуючий кафедрою "Проблеми архітектури міського середовища"
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор ЛЕЖАВА Ілля Георгійєвич, проректор з наукової роботи Московського архітектурного інституту (державної академії), завідуючий кафедрою "Містобудування"; доктор архітектури, ст.н.сп. МАРДЕР Абрам Павлович, заступник директора НДІ теорії та історії архітектури і містобудування Державного комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики; доктор архітектури, професор РАЛЛЕВ Олександр Борисович, Одеськая государственная академия будівництва та архітектури, завідуючий кафедрою "Основи архітектури".
Провідна установа - Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву Державного комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики (м.Київ).
Захист відбудеться "18" жовтня ________ 1999 р. о __1300__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 у Харківському державному технічному університеті будівництва і архітектури
за адресою: 310002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З монографією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського
державного університету будівництва і архітектури: 310002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 17 вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, доцент Черкасова К.Т.
"Захищаючи право на новаторство, я посилався на минуле, те минуле, що було моїм суворим наставником і незмінно продовжує керувати мною... Можна назвати (це) архітектурним фольклором - поняття, яким намагаються висловити плід творчого духу в рамках народної традиції, розповсюджуючи його межі від людського житла до обителі богів"
Ле Корбюзьє.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Постановка і актуальність питання
Двоєдина природа архітектури визначила її роль у створенні середовища людської діятельності - не тільки функціонально зручної для людини, але й емоційно комфортної їй. У другій якості архітектура постає як феномен мистецтва, як синтезуюче начало в естетичній організації середовища. Не випадково слово "естетика" перекладається як "те, що має відношення до чуттєвого сприйняття" (грец. - "aisthetikos"). І дослідження у сфері архітектурної естетики неминучо стикаються з почуттями людини і з тими видами його діяльності, в яких превалюють чуттєві оцінки. В першому випадку доводиться дійти, зрозуміло, в рамках кожної теми, таїнства людських почуттів; в тому числі - їхніх генетичних витоків. У другому - мистецтва в цілому, яке живить архітектуру, бо в ньому велику роль грає "чуттєве сприйняття". Найбільш ємкий естетичний обўєкт, в якому відбиваються ці якості, - міське середовище. Воно є могутнім сховищем естетичної інформації. Його вміст увібрав в себе і генетичні нашарування, і всі види мистецтва, і, в першу чергу, архітектуру, засобами якої формується середовище.
Архітектуру будь-якого періоду, в тому числі і сучасну, не можливо розглядати поза історичним генезисом. Сьогодні він є особливо актуальним, бо, говорячи про становлення держави, про підйом національної культури, неможливо пройти повз ті традиції, з яких цей підйом постає. Ці традиції наразились на небезпеку, перш за все, в архітектурі; мистецтві, що сприймається найбільш масово і найбільш невідворотньо. Зі збільшенням розмірів міста відбувся эмоційний розрив між частиною, що історично склалася, и районами нової забудови. Людина "не сприймає" нових районів, навіть тих, що відповідають архітектурним нормам і є функціонально зручними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНА КОМПОЗИЦІЯ В СВІТЛІ МІФОПОЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок