Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу

Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу

Назва:
Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Тимчик Олена Анатоліївна
УДК 372. 82
Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Сисоєва Світлана Олександрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідуюча відділом педагогічних технологій неперервної професійної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Васянович Григорій Петрович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу гуманітарної освіти (Львівський науково-практичний центр), м. Львів;
кандидат педагогічних наук Волинець Катерина Іванівна, Київський педагогічний коледж ім. К.Д.Ушинського, директор, м. Київ.
Провідна установа: Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника, кафедра історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “ 10 “ квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 451. 01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-ий поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 1 “ березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасних умовах перетворень суспільно-політичного ладу України пріоритетного значення набуває розбудова освіти на гуманістичних і демократичних засадах. У Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), проекті Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті зазначено, що система освіти має забезпечувати виховання людини демократичного світогляду і культури, яка поважає права і свободи особистості, традиції народів і культур світу, національний, релігійний вибір особистості, та повинна спрямовуватися на виховання культури миру і міжособистісних відносин. Першочерговим завданням при цьому стає підготовка педагогів, здатних реалізувати названу мету. Формуванню у майбутніх вчителів знань і умінь, необхідних для побудови толерантних стосунків у дитячому колективі, а також виробленню моральних принципів та світоглядних орієнтирів сприяє вивчення курсу релігієзнавства.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що дослідженню проблеми професійної підготовки майбутнього вчителя приділяється належна увага, зокрема, таким її аспектам, як: професійна підготовка вчителя в умовах вищого педагогічного закладу освіти (А.М.Алексюк, С.У.Гончаренко, В.С.Лозниця, В.І.Луговий, І.П.Підласий, Л.П.Пуховська та ін.); розвиток особистості вчителя у процесі професійної підготовки (Г.О.Балл, Г.П.Васянович, В.М.Гриньова, В.А.Семиченко, С.М.Щербина та ін.); оволодіння основами педагогічної майстерності і педагогічної творчості (І.А.Зязюн, Г.М.Сагач, С.О.Сисоєва, Т.І.Сущенко та ін.); професійна підготовка вчителя початкових класів у системі вищих закладів освіти (К.І.Волинець, О.І.Кіліченко, О.Я.Савченко, Л.О.Хомич та ін.). Підготовку вчителя до виховання учнів, побудови толерантних стосунків в учнівському колективі розглядали у своїх дослідженнях: Б.Л.Вульфсон, К.Кремч, Х.Робертс, Дж.Бейтсон, В.М.Павленко, С.О.Таглін (виховання толерантності як складової полікультурної освіти); А.Г.Асмолов, Г.О.Балл, Г.Д.Дмитрієв, М.Ю.Красовицький, Б.Т.Лихачов, О.В.Матвієнко, Р.С.Нємов, В.О.Сухомлинський, Ш.А.Амонашвілі (формування толерантної поведінки школярів).
Значна увага дослідниками приділяється історико-педагогічному аспекту професійної підготовки вчителя, зокрема, у працях: М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Релігієзнавство в професійній підготовці студентів педагогічного коледжу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок