Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА (1991-2005 рр.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА (1991-2005 рр.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА (1991-2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МЕЛЬНИЧУК ГАЛИНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 94(478)„19/20”
СТАНОВЛЕННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА (1991-2005 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Стрельчук Наталія Василівна
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
кафедра політології та державного управління
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародних відносин і країнознавства
доктор філософських наук, професор
арахонський Борис Олександрович
завідувач відділу глобальної безпеки
та європейської інтеграції Національногоінституту проблем міжнародної безпеки РНБО України
Захист відбудеться „21” вересня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано „__17___” ___серпня___________2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Г.М.Скорейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поява на теренах колишнього СРСР низки незалежних держав стала закономірним етапом історичного розвитку національно-державних утворень, що входили до його складу. З розпадом СРСР перспективу проводити самостійну зовнішню політику отримала і Республіка Молдова. Намагання подолати ізольованість, наслідки постімперських взаємин часто наштовхувалися на такі суттєві перешкоди, як проблеми територіального розмежування, загострення міжетнічних взаємин, демонстративну протидію Росії чи інших сусідніх держав. Спроби Молдови забезпечити можливості успішного розвитку всіх суспільно-політичних та економічних інститутів виявилися утрудненими через обмеженість ресурсів, незначний економічний та військовий потенціал, специфічне геополітичне положення. Ускладнювали становлення Молдови як незалежної держави внутрішньополітична боротьба між прихильниками та противниками унії з Румунією, ескалацією конфлікту в Придністров’ї.
На початку 90-х років ХХ ст. головним зовнішньополітичним завданням Молдови став її вихід на світову арену та утвердження як суверенної держави. Впродовж 90-х років сформувалося декілька напрямків зовнішньої політики РМ, серед яких основними є східно- та західноєвропейський. Молдова будує конструктивні відносини з пострадянськими державами, декларує прагнення приєднатися до економічних та політичних структур ЄС.
Врахування чинників, які впливали на формування сучасної зовнішньої політики Республіки Молдови є актуальним як для оцінки перспектив регіональної співпраці та формування нової системи безпеки у Південно-Східній Європі, так і для вивчення українсько-молдовських двосторонніх відносин. Для забезпечення інтересів національної безпеки нашої держави важливим є врахування спрямованості зовнішньої політики Республіки Молдова, в першу чергу через конфлікт у Придністров’ї. Важливу роль Молдова відіграє у відносинах України з Румунією та іншими країнами Південно-Східної Європи. Процеси, які відбуваються на пострадянському просторі, переконливо свідчать, що ця проблема набуває дедалі більшого політичного і практичного значення.
Відзначаючи актуальність обраної теми, вважаємо за потрібне наголосити: Молдова є сусідом України, де проживає велика українська громада; українсько-молдовські взаємини впливають на регіональну безпеку і стабільність; РМ є важливим економічним партнером України, про що свідчить плідна співпраця у численних міжнародних і регіональних організаціях; Україна є гарантом і посередником у вирішенні придністровського конфлікту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА (1991-2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок