Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ У РЕГІОНІ (НА ПРИКЛАДІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА)

МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ У РЕГІОНІ (НА ПРИКЛАДІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА)

Назва:
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ У РЕГІОНІ (НА ПРИКЛАДІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ПОТАПОВА Наталія Миколаївна
УДК 330.15 (043.3/5)
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ У РЕГІОНІ
(НА ПРИКЛАДІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Амітан Веніамін Наумович,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, завідувач відділу
економіко-правових проблем розвитку
територіальних систем (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Онищук Георгій Ілліч,
Державний науково-дослідний та
проектно-вишукувальний інститут “НДІпроектреконструкція” Держкомітету України
з питань житлово-комунального господарства,
директор (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Фінагіна Олеся Валентинівна,
Донецький національний університет
МОН України, доцент кафедри
інформаційних систем управління (м. Донецьк)
Провідна установа – Інститут економіки промисловості
НАН України (м. Донецьк).
Захист відбудеться “01” липня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “28” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток кожного регіону безпосередньо визначається станом використання сукупності взаємодіючих ресурсів, необхідних для здійснення господарської діяльності: матеріальних, енергетичних, виробничих, трудових, фінансових і інформаційних. З огляду на високу ресурсоємність господарювання у регіонах України і дефіцит внутрішніх джерел ресурсів, ресурсозбереження стає вирішальним фактором регіонального розвитку і об'єктивно вимагає формування відповідного механізму управління. Поєднання взаємодіючих ресурсів у кожнім регіоні країни є індивідуальним, тому для формування механізму управління ресурсозбереженням необхідно використовувати диференційований регіональний підхід.
Однією з найважливіших задач при цьому є формування такого механізму у житлово-комунальному господарстві (ЖКГ), яке, будучи системою життєзабезпечення кожного регіону, одночасно є найбільш ресурсоємною і збитковою сферою господарської діяльності. У регіонах України втрати ресурсів у житлово-комунальному господарстві сягають 50-60%, а рівень їх використання у 2-3 рази нижче зарубіжних показників. Дослідження показали, що наукові розробки з питань підвищення ефективності споживання ресурсів у ЖКГ регіону за нових економічних умов потребують уточнення та подальшого розвитку.
Питання раціонального використання ресурсів у регіональному і міському розвитку досліджувалися у працях багатьох учених, серед яких слід назвати Б.Адамова, В.Амітана, В.Василенка, Б.Данилишина, М.Долішнього, С.Дорогунцова, Б.Кліяненка, Н.Коніщеву, О.Лук'янченка, В.Мамутова, М.Некрасова, Г.Онищука, М.Прокопенка, В.Рибака, Л.Савельєва, В.Симоненка, В.Фінагіна, В.Януковича. Однак дотепер недостатньо вивченою залишається сутність механізму управління ресурсозбереженням стосовно регіонального рівня господарювання.
Житлово-комунальне господарство регіонів України містить величезний потенціал ресурсозбереження, використання якого забезпечить суттєві економічні результати і підвищить якість життя. Світовий досвід демонструє, що діяльність ЖКГ має істотне соціальне значення, а також може бути прибутковою та високорентабельною. Через це зростає значення наукових досліджень з питань, присвячених вирішенню задачі формування механізму управління ресурсозбереженням у ЖКГ регіону, що обумовлює актуальність теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯМ У РЕГІОНІ (НА ПРИКЛАДІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок