Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У 1953–1964 РОКАХ (на матеріалах західних областей)

РЕЛІГІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У 1953–1964 РОКАХ (на матеріалах західних областей)

Назва:
РЕЛІГІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У 1953–1964 РОКАХ (на матеріалах західних областей)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,68 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ”
УДК [2-67:94] (477.8)“1953/1964”
МОРЕНЧУК АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
РЕЛІГІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
У 1953–1964 РОКАХ
(на матеріалах західних областей)
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство (історичні науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ОСТРОГ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі новітньої історії України Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Баран Володимир Кіндратович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедри новітньої історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент,
Жилюк Сергій Іванович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри всесвітньої історії.
кандидат історичних наук, доцент,
Киричук Олександра Степанівна,
Львівський регіональний інститут державного управління,доцент кафедри європейської інтеграції та права
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “26” квітня 2006 р. о “13.00” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 48.125.01 в Національному університеті “Острозька академія” (35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Національного університету “Острозька академія” (35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2)
Автореферат розісланий “23” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент В.В. Павлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Особливості політичного та духовного життя країни не можна зрозуміти без урахування релігійного фактора. Нинішній стан розвитку України характеризується послабленням дії державних регуляторів на різні сторони суспільного життя. При цьому об’єктивно зростає роль релігії та церкви, їх вплив на соціальне середовище, формування його світогляду.
Пошук оптимальної моделі функціонування державно-конфесійних стосунків зумовлює високу зацікавленість історичним досвідом релігійної політики владних структур на території України. Надзвичайно цінним у цьому контексті є період хрущовської “відлиги”, що характеризувався мінливістю у виборі основної стратегії – від поміркованої лібералізації до форсованої антицерковної кампанії.
Актуальною проблемою життя нашої держави є також нерівномірність розвитку її регіонів. Вона проявляється на політичному, економічному, соціальному та культурно-духовному рівнях. Це спричиняє посилення ролі досліджень, що виділяють закономірності розвитку певних частин України, з’ясовують причини і прояви існуючих відмінностей. Ретельне дослідження обставин релігійного життя за часів перебування при владі М. Хрущова, з урахуванням регіональних особливостей, може допомогти вітчизняній історичній науці більш глибоко проникнути в специфіку духовних процесів тієї доби, простежити наслідки, до яких призвело брутальне втручання державних органів у церковне життя, позбутися розбіжностей у тлумаченні низки фактів та процесів, що існують сьогодні.
Важливість дослідження зумовлена також недостатньою науковою розробкою означеної проблеми з погляду нових підходів та сучасних вимог в українській історичній літературі, відсутністю в багатьох роботах спроб об’єктивного висвітлення існуючих проблем і суперечностей, реальних результатів політики радянської держави в сфері релігії та церкви у 50–60-х роках ХХ століття, а також потребою залучити у сферу наукового аналізу досить широкий фактичний матеріал фондів центральних та обласних архівів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов’язана з планом науково-дослідних робіт ВДУ ім. Лесі Українки і виконувалась у рамках комплексної теми “Західне Полісся: історія та культура” № 0103U000656 та навчальних програм історичного факультету, зокрема загальнофакультетської теми: “Культура Волині”.
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ У 1953–1964 РОКАХ (на матеріалах західних областей)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок