Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продуктивність праці у сільськогосподарських підприємствах в умовах трансформаційних процесів

Продуктивність праці у сільськогосподарських підприємствах в умовах трансформаційних процесів

Назва:
Продуктивність праці у сільськогосподарських підприємствах в умовах трансформаційних процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський національний аграрний університет
Панченко Сергій Іванович
УДК 631.158:658.310.16
Продуктивність праці
у сільськогосподарських підприємствах
в умовах трансформаційних процесів
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті імені В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Горкавий Володимир Кузьмич,
Харківський національний аграрний університет
імені В.В. Докучаєва, завідувач кафедри
статистики і економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бабенко Анатолій Григорович
Дніпропетровська державна фінансова академія, завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Таміла Іванівна
Харківський національний аграрний університет
імені В.В. Докучаєва, доцент кафедри економіки підприємства
Захист відбудеться 29 квітня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К29.841.02 у Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м. Луганськ, ЛНАУ, головний корпус, ауд. Г-202.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою 91008, м. Луганськ, ЛНАУ.
Автореферат розісланий 28 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Суховерхий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Продуктивність праці є одним з найважливіших індикаторів діяльності будь-якої економічної системи незалежно від її розміру і функцій. Вона виступає основним критерієм ефективності економіки і вирішальною умовою підвищення життєвого рівня населення. Зростання продуктивності праці має винятково важливе значення для досягнення визнаних світовою спільнотою економічних, соціальних і екологічних стандартів життєдіяльності суспільства.
В умовах ринкових відносин завдання підвищення продуктивності праці як джерела реального економічного зростання стає життєво важливим для подаль--шого розвитку економіки. У сучасному світі економічними лідерами стають не ті країни, які мають значні природні ресурси, а ті, які здатні досягти високої продуктивності суспільної праці. Вітчизняне сільське господарство сього-дні перебуває в новій економічній ситуації, обумовленій вступом України до Світової організації торгівлі. Незабаром вітчизняні сіль-сько-господарські виробники опиняться в умовах вільної конкурентної боротьби з іноземними товаровиробниками, що мають значно вищу продук-тивність праці у своїй галузі. Відомо, що в умовах ринку агроформування, що мають високу трудомісткість продукції і, як наслідок, вищу її собівартість, програють в конкурентній боротьбі і припиняють свою діяльність.
Продуктивності праці повинна бути приділена першочергова увага і на рівні підприємств усіх сфер діяльності як одному з найважливіших показників ефективності, що характеризує рівень раціонального використання ресурсів і використовується для внутрішнього аналізу й планування ефективної господар-ської діяльності сільськогосподарського підприємства.
Важливість проблеми зростання продуктивності праці обумовлює постійну увагу до цієї теми вчених економістів в Україні і за її межами. Суттєвий внесок у дослідження значення продуктивності праці та пошук шляхів її зростання в сільському господарстві внесли відомі вчені: А.Г. Бабенко, О.А. Бугуцький, Д.П. Богиня, В.В. Вітвіцький, В.С. Дієсперов, О.І. Здоровцов, В.Ф. Машенков, М.Г. Назаров та ін.
Розвитком теорії продуктивності факторів у західній літературі займалися Б. Сей та Ф. Бастіа. Пізніше Д. Кларком сформульована теорія граничної продуктивності факторів, на якій заснована сучасна західна теорія продуктивності праці. Подальший розвиток цієї теорії пов’язаний з працями Д. Кендріка, Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Продуктивність праці у сільськогосподарських підприємствах в умовах трансформаційних процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок