Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підприємництво як основа формування середнього класу в Україні (організаційно-управлінські засади)

Підприємництво як основа формування середнього класу в Україні (організаційно-управлінські засади)

Назва:
Підприємництво як основа формування середнього класу в Україні (організаційно-управлінські засади)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,20 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Інститут законодавства Верховної Ради України
Ткаченко Тетяна Петрівна
УДК 316.334.23
Підприємництво як основа формування середнього класу в Україні (організаційно-управлінські засади)
08.00.03 Економіка та управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки і підприємництва Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:   кандидат економічних наук, доцент
Круш Петро Васильович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Варналій Захарій Степанович,
Науково-дослідний центр з проблем оподаткування
Національного університету ДПС України, директор
кандидат економічних наук, доцент
Хижняк Владислава Олександрівна,
Київська міська державна адміністрація, перший
заступник начальника головного управління захисту прав
споживачів
Захист відбудеться “24” червня 2008 р. о 14.30  на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.02 Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
Автореферат розісланий “23” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | | О.М. Розинка
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена тим, що проблеми підприємництва та середнього класу досліджуються окремо. Відсутні комплексні розробки, в яких би ці інститути розглядались в їх взаємодії та взаємовпливі. Сьогодні підприємництво розглядається на базі юридичного визначення, яке не розкриває його економічної сутності. Тривалий час підприємницька діяльність, заснована на приватній власності, в Україні розглядалась з позиції експлуатації найманої праці і не бралась до уваги власна праця підприємця, його підприємливість, пов’язана з організацією та управлінням у системі національного господарства.
Розвиток підприємництва виступає матеріальною основою подолання економічної кризи та вирішення соціально-економічних проблем і суперечностей, притаманних перехідній економіці.
Початок систематичному дослідженню підприємництва у сучасній вітчизняній літературі поклали ринкові перетворення початку 90-х років. Хоча питання розвитку та регулювання вітчизняного підприємництва залишаються недостатньо розробленими, слід відзначити роботи українських вчених – економістів, зокрема, Безчасного Л., Бородюка В., Варналія З., Гейця В., Голікова В., Грищенка А., Долішнього М., Єщенка П., Ковальчука Т., Кредісова В., Лукінова Ш., Мочерного С., Ніколенка Ю., Новікова В., Рибалкіна В., Савчука В., Степаненка В., Турчинова О., Черняка В., Чухна А., Шегди А. та інших. Значний внесок у формування сучасних поглядів на підприємництво зробили Кантільйон Р., Вебер М., Котлер Ф., Мескон М. Х. , Сей Ж. -Б. , Сміт А., Хайек Ф. А. , Шумпетер Й. та інші. Серед досліджень природи підприємництва і його ролі в оновленні сучасного суспільства та його структури визначними є роботи Абалкіна Л., Верхана П., Динкіна А., Райзберга В., Рюттінгера Р., Стерліна А., Татеїсі К. та інших авторів.
Однак, недостатньо розроблені й висвітлені в науковій літературі організаційно-управлінські засади розвитку підприємництва і на цій основі формування середнього класу в економіці України.
Дослідження середнього класу привертає увагу економістів, соціологів, політологів, у їх роботах середній клас визнається таким, що сприяє стабільному економічному і політичному розвитку, його представники – це соціально свідомі індивіди, з належним рівнем освіти (переважно вища) та кваліфікації, високим професіоналізмом та наявністю мотивації до підприємництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 



Реферат на тему: Підприємництво як основа формування середнього класу в Україні (організаційно-управлінські засади)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок