Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ВАГІНІТІВ У ГЕСТАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ВАГІНІТІВ У ГЕСТАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ВАГІНІТІВ У ГЕСТАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ДОВГАНЬ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК: 618.217-1-056.22:616.23-24
СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ
І ТЕРАПІЇ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ВАГІНІТІВ
У ГЕСТАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ
14.01.01 – Акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, Заболотнов Віталій Олександрович, Кримський державний медичний університет
ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології № 1
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор, чл.-кор. НАН і АМН України Галина Константиновна Степанківська, Національний медичний університет ім. акад. О.О. Богомольця, професор кафедри акушерства та гінекології № 1
- доктор медичних наук, Вячеслав Володимирович Камінський, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Щупика МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології №2
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Захист відбудеться 25.09.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (01030 м. Київ, вул. Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01037 м. Київ, вул. Зоологiчна, 3).
Автореферат розісланий 27.08.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент Я.М. Вітовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час відмічається ріст неспецифічних запальних захворювань жіночих статевих органів, серед яких велика питома вага належить неспецифічним вагінітам. Необхідність проведення лікувальних і профілактичних заходів при даній патології обумовлена не тільки вираженою клінічною симптоматикою, а також встановленою прямою кореляційною залежністю між дисбіотичним станом вагінального мікроценозу і персистенцією мікроорганізмів в ендометрії. Остання сприяє збільшенню частоти передчасних пологів, звичного невиношування вагітності, а також впливає на формування мікробіоценозу новонародженого (Т.Є. Акопян 1996; В.В. Базаев та співав., 1996; А.С. Анкiрская 1997; В.Л. Биков, 1998; Р. Adinkra, 2000).
Для найбільш повної та інтенсивної боротьби з неспецифічними вагінітами необхідно знати сучасні мікробіологічні аспекти етіопатогенезу даної патології (С.И. Воронова, 2000).
Неспецифічні вагініти більшістю акушерів-гінекологів розглядаються як дисбактеріоз піхви, в основі якого лежить порушення мікробіоценозу. В нормі рН вагінального секрету складає 3,8-4,2, що обумовлено продукцією молочної кислоти штамами лактобацил, які визначають колонізаційну резистентність біотопа і перешкоджають надмірному росту інших 20-30 видів бактерій, які в нормі знаходяться в піхві в незначній кількості.
При дестабілізації екосистеми (гормональні порушення, антибіотикотерапія, імунологічні зрушення тощо) відбувається різьке зниження кількості лактобацил, збільшення рН піхвового секрету більше 4,5. При цьому створюються умови для масивного розмноження таких мікроорганізмів, як гарднерели, облігатно-анаеробні бактерії, вегетування яких ще більше пригнічує лактофлору і стимулує ріст різних умовно-патогенних мікроорганізмів (С.А. Шаповаленко, В.Н. Ларiна, 1997).
Широке і не завжди виправдане використання для лікування неспецифічних вагінітів антибактеріальних засобів привело до зміни біологічних властивостей мікроорганізмів і клінічної картини захворювання. Зявились резистентні до лікарських препаратів грампозитивні і грамнегативні бактерії (К.П. Кашкiн, З.О. Кареева, 1984; А.И. Ємельянова та співав., 1997; Ю.А. Гуркiн, И.Н. Гоготадзе, 2000).
Більшість сучасних антибактеріальних та антисептичних препаратів не мають імуностимулюючих властивостей, які необхідні для сучасної комплексної профілактики і лікування неспецифічних вагінітів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ І ТЕРАПІЇ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ВАГІНІТІВ У ГЕСТАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок