Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура, оптичні і електричні властивості плівок оксиду цинку, виготовлених методом магнетронного розпилення

Структура, оптичні і електричні властивості плівок оксиду цинку, виготовлених методом магнетронного розпилення

Назва:
Структура, оптичні і електричні властивості плівок оксиду цинку, виготовлених методом магнетронного розпилення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОФІЗИКИ І РАДІАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Ковтун Назар Анатолійович
УДК 621. 383:537. 221
Структура, оптичні і електричні властивості плівок оксиду цинку, виготовлених методом магнетронного розпилення
01.04.07 - фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук, професор
Бойко Борис Тимофійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідуючий кафедрою фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Мацевітий Володимир Михайлович, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник.
Богдан Михайло Михайлович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа - Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний
інститут” НАН України (відділ іонно-плазмової обробки матеріалів).
Захист відбудеться “_14_” листопада 2005 року о 16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01при Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України, м. Харків, за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника, 2, корпус У-3 НТУ „ХПІ”, ауд. 204.
Відзиви на автореферат можна надсилати за адресою: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28 а/с 8812.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою:
61024 м. Харків, вул. Гуданова, 13.
Автореферат розіслано “_10_” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.245.01
кандидат фізико-математичних наук Литвиненко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
При розробці сучасних оптоелектронних виробів, таких як фотоелектричні перетворювачі сонячної енергії, фотодіоди, фототранзистори, активні елементи дисплеїв і т.п., використовуються прозорі електроди, що представляють собою плівки широкозонних вироджених напівпровідникових матеріалів. Такі плівки повинні мати високий коефіцієнт пропускання у видимому діапазоні (Т400-800) та мінімальний поверхневий електроопір (R). Існують значні труднощі в одночасній реалізації таких властивостей, тому коефіцієнтом якості прозорих електродів (Ф) вибирають таке співвідношення:
Ф = Т400-80010 / R (1)
Одним із найбільш широко використовуваних матеріалів для формування прозорих електродів є леговані шари оксиду цинку. Це обумовлено тим, що багатьма дослідниками в лабораторних умовах отримані плівки оксиду цинку з високими значеннями коефіцієнту якості такими високотехнологічними методами, як реактивне і нереактивне магнетронне розпилення на постійному струмі, нереактивне високочастотне магнетронне розпилення. Не зважаючи на те, що в даний час для кожного виду магнетронного розпилення ідентифіковані основні технологічні параметри, що дозволяють отримувати прозорі леговані плівки оксиду цинку з оптимальними оптичними та електричними властивостями, значення цих параметрів варіюються в широких інтервалах. Це приводить до того, що проведена оптимізація фізико-технологічних режимів не може бути використана при розробці широкомасштабної промислової технології. Таким чином, вихідним етапом створення промислових технологій одержання прозорих електродів є встановлення фізичних механізмів впливу технологічних параметрів магнетронного розпилення на оптичні й електричні властивості легованих плівок оксиду цинку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася на кафедрі фізичного матеріалознавства для електроніки і геліоенергетики відповідно до 3 планових завдань науково-дослідного відділу Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”: “Розробити сонячні модулі на основі плівкових та гібридних фотоелектричних перетворювачів (ФЕП) з к.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Структура, оптичні і електричні властивості плівок оксиду цинку, виготовлених методом магнетронного розпилення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок