Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ / сторінка 3

Назва:
ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЕДФ є одним із патогенетичних механізмів ремоделювання артерій.
Показано, що призначення еналаприлу викликає регрес гіпертрофії ЛШ і ремоделювання судин, зменшує товщину інтимо-медіального прошарку (ТІМ) і сприяє чіткому, хоч і неповному, відновленню функції судинного ендотелію, збільшуючи ЕЗВД без суттєвого впливу на ендотелій-незалежну дилатацію. Карведілол, крім кардіопротективної дії, яка проявляється в збільшенні ФВ, зниженні КДО, підвищенні толерантності до ФН, володіє ендотелійпротективним ефектом, що проявляється реверсією ЕДФ. Асоціація регресу ЕДФ із поліпшенням показників ліпопероксидації свідчить про те, що ендотелійпротективна дія карведілолу в основному обумовлена його антиоксидантними властивостями.
Обґрунтовані рекомендації до диференційованого призначення хворим із ХСН, обумовленою ІХС в поєднанні з ГХ, інгібітору АПФ еналаприлу та -блокатору карведілолу, які базуються на показниках толерантності до ФН, якості життя, параметрах інтракардіальної гемодинаміки, ВСР, функції судинного ендотелію, стану ліпопероксидації.
Практичне значення одержаних результатів. Запропоновано комплекс біохімічних та інструментальних критеріїв, що дозволяє визначати механізми та виразність ЕДФ у хворих на ІХС та ГХ, ускладнених ХСН, та доведено доцільність використання показників функції судинного ендотелію і ремоделювання серця та судин в якості критеріїв важкості та прогнозу перебігу ХСН. На підставі комплексного вивчення клінічних, біохімічних та інструментальних показників запропоноване диференційоване призначення -адреноблокаторів та інгібіторів АПФ у комплексній терапії ХСН у хворих на ІХС та/або ГХ, що підтверджується патентом на корисну модель “Спосіб призначення карведілолу при лікуванні хронічної серцевої недостатності з наявністю артеріальної гіпертензії”, Патент № 6537. Україна. (В. К. Сєркова, Ю.В. Домбровська, Ю.І. Монастирський, 2005).
Впровадження результатів дослідження. Результати роботи впроваджені в практику обстеження та лікування хворих із серцевою недостатністю у кардіологічному відділенні Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова, в кардіологічному відділенні першого міського територіального об‘єднання м. Вінниці, Вінницькому обласному шпиталі інвалідів Вітчизняної війни. Результати дослідження застосовуються при читанні лекцій у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова.
Особистий внесок здобувача. Дисертація є особистою науковою працею автора. Дисертантом самостійно проаналізована наукова література і патентна інформація за темою дослідження. Добір та обстеження хворих, значна частина інструментальних досліджень (визначення ВСР, ехокардіографія та доплерокардіографія, визначення вазодилятуючої функції ендотелію), контроль ефективності лікування виконані дисертантом особисто. Автором особисто дана статистична інтерпретація отриманих результатів, написані всі розділи дисертації, сформульовані висновки та запропоновані практичні рекомендації, забезпечене їх впровадження в клінічну практику, оформлення публікацій.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації були представлені на Пленумі кардіологів “Серцева недостатність – сучасний стан проблеми” (Київ, 2002), пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (Вінниця, 2003), науково-практичній конференції “Кардиология 2000” (Москва, 2000), на об‘єднаному Пленумі правління Українського наукового товариства кардіологів і асоціації лікарів-інтерністів (Київ, 2001), конференції молодих вчених (Вінниця, 2001, 2002), засіданні Вінницького обласного терапевтичного товариства (2003-2006). Дисертація апробована на спільному засіданні терапевтичних кафедр Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова 3 червня 2006 року.
Публікації. За матеріалами дисертаційного дослідження опубліковано 11 наукових праць, серед них 5 статей у фахових виданнях, рекомендованих ВАК України, 5 – у матеріалах і тезах наукових з‘їздів і конференцій різного рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок