Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

Загрузка...

ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ / сторінка 4

Назва:
ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Отримано деклараційний патент.
Структура і обсяг роботи. Дисертація викладена на 170 сторінках машинописного тексту (основного тексту 142 сторінки), містить 37 таблиць та ілюстрована 11 рисунками. Робота складається зі вступу, огляду літератури, клінічної характеристики обстежених хворих та опису методик дослідження, трьох розділів результатів власних досліджень, аналізу та узагальнення отриманих результатів, висновків та практичних рекомендацій. Список використаних джерел містить 251 літературні найменування, з яких 103 роботи кирилицею та 148 - латиницею.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали та методи дослідження. Обстежено 203 хворих (119 чоловіків та 84 жінки) із поєднанням ІХС та ГХ віком від 32 до 70 років (у середньому 52,12,8 року). У 132 (65%) хворих діагностовано ГХ ІІ стадії, у 71 (35%) хворого - ІІІ ст. У 162 (79,8%) хворих діагностовано хронічну серцеву недостатність I-IІІ ФК за класифікацією NYHA (New York Heart Association): ФК І - у 51 (25,1%), ФК ІІ - у 55 (27%) і ФК ІІІ - у 56 (27,6%) хворих. Контрольну групу склали 20 практично здорових осіб аналогічного віку і статті. Обстеження проводилось на базі кардіологічного відділення Вінницької обласної лікарні ім. М.І.Пирогова до призначення лікування, через 3 тижні після початку лікування і через 3 місяці амбулаторного спостереження.
Діагноз ГХ встановлювався на підставі критеріїв Комітету експертів ВООЗ і був верифікований із застосуванням додаткових методів дослідження, що дозволяють виключити симптоматичні гіпертензії (Г.Г. Арабидзе, 1999).
Діагноз ІХС (стенокардії напруги ІІ-III ФК) ґрунтувався на наявності типових нападів стенокардії, перенесеного та задокументованого інфаркту міокарда, відповідних змін на ЕКГ у спокої та при Холтерівському моніторуванні, велоергометрії; у 9 хворих була проведена коронарографія. У 39 хворих в анамнезі був інфаркт міокарду, давниною понад 6 місяців та у 42 хворих гостре порушення мозкового кровообігу.
У дослідження не включались хворі, котрі протягом останніх 6 місяців перенесли гострий інфаркт міокарда, або гостре порушення мозкового кровообігу, з нестабільною стенокардією, хворі з гемодинамічно значимими клапанними вадами серця, активними запальними захворюваннями, синдромом слабкості синусового вузла чи AV-блокадою II-III ступеня, миготливою аритмією, недостатністю кровообігу IV ФК за класифікацією NYHA, вираженою патологією з боку легень, нирок, печінки, декомпенсованим цукровим діабетом.
Діагноз серцевої недостатності ґрунтувався на клінічних симптомах, оцінці якості життя відповідно до Міннесотського опитувальника якості життя хворих із СН (MLHFQ) та визначення толерантності до ФН за даними тесту 6-хвилиної ходьби (Ю.И. Беленков, В.Ю. Мареев, 2000; О.В. Ткаченко, С.А. Серик, 2005; В.К. Гаврилюк, 2006).
Стан серцевої гемодинаміки вивчали методом ехокардіогрфії з використанням сканеру “SIM 7000 CFM Challenge” (Італія). Визначали кінцевий систолічний та діастолічний розміри лівого шлуночка (КДР та КСР ЛШ) та його об’єми (КСО та КДО), фракцію викиду (ФВ ЛШ), ударний об’єм (УО), масу міокарду (ММЛШ) за формулою L. Teicholtz, товщину міжшлуночкової перетинки (ТМШП) і задньої стінки лівого шлуночка (ТЗСЛШ) в діастолу. Діастолічну функцію ЛШ визначали за допомогою допплерехокардіографії за показниками трансмітрального кровотоку (ТМК).
Дослідження екстракраніальних артерій проводили методом дуплексного сканування і кольорового допплерівського картирування потоків на апараті “LOGIQ-500” (США) за загальноприйнятою методикою (В.Г.Лелюк, С.Э.Лелюк, 1997). Оцінювали прохідність артерій, судинну геометрію, стан комплексу інтіма-медіа сонних артерій, наявність внутрішносудинних змін. Для вивчення вазомоторної функції ендотелію застосовували пробу з реактивною гіперемією (D. Celermajier et al., 1992). Проводили пробу з ендотелійнезалежними вазодилятаторами (нітрогліцерином) (А.А Затейщиков., Д.А Затейщиков., 1998). Для більш поглибленого вивчення стану судинного ендотелію використовували уніфікований показник К – чутливість плечової артерії до зміни стимулу – “напруги зсуву на ендотелій” до і після реактивної гіперемії (О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок