Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

Загрузка...

ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ / сторінка 8

Назва:
ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Достовірною була лише зміна інтегрального показника балансу про- і антиоксидантної системи – ПГЕ (на 20,3%), що може в деякому ступені свідчити про помірне підвищення активності антиоксидантної системи в процесі лікування. Приєднання до терапії карведілолу сприяло суттєвому достовірному зниженню всіх показників ПОЛ і зменшенню інтенсивності ПГЕ (на 34,8%), що констатує виражену антиоксидантну активність карведілолу і його можливості попереджувати пошкодження клітинних мембран, у т.ч. мембран кардіоміоцитів і ендотеліоцитів. Ступінь зменшення ТІМ каротидних артерій у хворих із ХСН в процесі лікування був більш значним під впливом карведілолу. Так, якщо вихідна величина ТІМ в основній групі, в якій хворі отримували карведілол і еналаприл, дорівнювала 0,91±0,11мм, то після 3-місячного лікування вона зменшувалась до 0,76±0,13мм (на 18,7%). У групі порівняння під впливом лікування ТІМ зменшувалась лише на 11,4 % - із 0,88± 0,13мм до 0,78±0,10 мм (Ps <0,05).
Встановлено достовірний взаємозв'язок між динамікою судиннорухової функції ендотелію й індексом якості життя при включенні карведілолу (r= 0,43 p<0,01). Припускаємо, що поліпшення стану хворих значною мірою асоціюється з покращенням функції ендотелію, що, у свою чергу, призводить до позитивних змін скорочувальної функції серця, поліпшення кровопостачання органів і тканин і, відповідно, до покращення стану пацієнтів із ХСН. Очевидно, опосередковано, позитивна динаміка функції ендотелію позначається і на поліпшенні показників ВСР. Про це свідчить наявність кореляційного зв'язку між динамікою збільшення діаметру плечової артерії і показниками ВСР: SDNN (r = 0,28, p<0,05), pNN50 (r=0,32±0,04), HF (r=0,39±0,05). Досить високим при застосуванні карведілолу виявився обернений взаємозв'язок між поліпшенням судиннорухової функції ендотелію і зниженням рівня МДА і зменшенням ПГЕ (відповідно r= - 0,56±0,03 і r= - 0,49±0,04, p<0,01). Виявлено також взаємозв'язок позитивного ефекту карведілолу на судиннорухову функцію ендотелію і збільшення толерантності до фізичного навантаження за даними тесту 6-хвилинної ходьби (r між приростом дистанції 6-хвилинної ходьби і приростом діаметра плечової артерії дорівнює 0,58±0,06, p<0,01); а також ФВ ЛШ і діаметру ЛП (r = 0,43±0 ,08 і 0,39±0,05, p<0,05).
Таким чином, терапевтичний комплекс із включенням еналаприлу та карведілолу дозволив поєднати позитивні ефекти впливу обидвох преператів на динаміку показників внутрішньосерцевої гемодинаміки, варіабельності ритму серця, ліпопероксидації та функціонального стану судинного ендотелію.
ВИСНОВКИ
У роботі наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання - показана роль ендотеліальної дисфункції в розвитку і прогресуванні хронічної серцевої недостатності у хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з гіпертонічною хворобою, її зв'язок із клініко-гемодинамічними показниками, варіабельністю серцевого ритму, системою ліпопероксидаціїі і можливості її корекції з використанням інгібітору АПФ еналаприлу і ? -адреноблокатору карведілолу.
1.У 97,5% хворих із ХСН, обумовленої поєднанням гіпертонічної хвороби з ішемічною хворобою серця, має місце порушення вазорегулюючої функції ендотелію, що наростає при збільшенні ступеня важкості серцевої недостатності. По мірі збільшення функціонального класу ХСН значно знижується чутливість плечової артерії до напруги зсуву, що сприяє виникненню парадоксальної вазоконстрикторної реакції плечової артерії при проведенні проби з реактивною гіперемією. При зниженні спроможності плечової артерії до дилатації при реактивній гіперемії наростало в лінійній залежності (r= -044) збільшення товщини інтимо-медіального прошарку в сонних артеріях, що дає можливість непрямо характеризувати вираженість ендотеліальної дисфункції за даними сонографії артерій.
2. Ендотеліальна дисфункція асоціюється з критеріями ремоделювання серця: індексом маси міокарда лівого шлуночка, індексом сферичності міокарда, розміром міокардіального стресу, зміною відношення КДО/ММЛШ, а також із показниками систолічної і діастолічної функції лівого шлуночка.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДИСФУНКЦІЯ ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ, УСКЛАДНЕНИХ ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок