Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація фармацевтичної допомоги хворим на цукровий діабет 2 типу (модель діяльності клінічного провізора)

Оптимізація фармацевтичної допомоги хворим на цукровий діабет 2 типу (модель діяльності клінічного провізора)

Назва:
Оптимізація фармацевтичної допомоги хворим на цукровий діабет 2 типу (модель діяльності клінічного провізора)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство охорони здоров’я України
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького
Грем Оксана Юріївна
УДК 615.252.349.03:616.379-008.65
Оптимізація фармацевтичної допомоги
хворим на цукровий діабет 2 типу
(модель діяльності клінічного провізора)
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Львів-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрах технології ліків та біофармації і клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: | доктор фармацевтичних наук, професор
КАЛИНЮК Тимофій Григорович
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького,
завідувач кафедри технології ліків та біофармації
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, професор
ГРОШОВИЙ Тарас Андрійович
Тернопільський державний медичний університет
імені І.Я. Горбачевського,
завідувач кафедри фармацевтичних дисциплін
доктор медичних наук, професор
ЗУПАНЕЦЬ Ігор Альбертович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри клінічної фармакології
з фармацевтичною опікою
Захист відбудеться “11” січня 2008 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.02 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6.
Автореферат розісланий “06” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гасюк Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Патологія ендокринної системи посідає одне з провідних місць у структурі загальної захворюваності населення України (МОЗ України, 2007), переважно за рахунок пацієнтів з цукровим діабетом, кількість яких становить понад 1 млн. Проте, скринінгові дослідження, проведені у 2006 р. в рамках Державної Комплексної програми “Цукровий діабет” (з 1999 р.), показали, що на відміну від даних офіційної статистики, хворих з цією патологією реально втричі більше. Зростання їх кількості відбувається, в основному, за рахунок осіб з цукровим діабетом 2 типу. Пожиттєва багатокомпонентна фармакотерапія цукрового діабету 2 типу, його медико-соціальні та економічні наслідки зумовлюють необхідність оптимізації надання медичної (фармацевтичної) допомоги хворим при цій патології. За рекомендаціями ВООЗ (2005) попередження та лікування хронічних захворювань повинно стати глобальною пріоритетною ціллю національних систем охорони здоров’я.
Одним із шляхів до підвищення ефективності та якості фармакотерапії хронічних захворювань, відповідно, зниження ризику розвитку та прогресування їх ускладнень, як підтверджено міжнародним досвідом (L.M. Strand, C.D. Hepler, 1990, 2006; R.M. Clifford, 2005), є запровадження фармацевтичної опіки, як сучасної складової лікувальної тактики. Вона повинна здійснюватись на всіх рівнях надання медичної допомоги, у лікувально-профілактичних закладах різного типу: у стаціонарних, амбулаторно-поліклінічних та аптечних закладах. Якщо для реалізації фармацевтичної опіки в умовах аптеки опрацьовані поетапні алгоритми при різних захворюваннях, які використовуються провізорами при безрецептурному відпуску лікарських засобів (І.А. Зупанець, В.П. Черних, 2002, 2004, 2006), то модель фармацевтичної опіки в умовах стаціонару чи поліклінічної установи в Україні вивчена недостатньо, зокрема з точки зору діяльності фахівця нового типу – клінічного провізора.
Щодо шляхів вирішення проблеми цукрового діабету у вітчизняній системі охороні здоров’я вивчені питання медикаментозного забезпечення хворих в умовах медичного страхування (І.В. Жирова, 2004) та у контексті визначення потреби в цукрознижуючих засобах, а також фармацевтичної опіки при їх відпуску з аптечних закладів (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Оптимізація фармацевтичної допомоги хворим на цукровий діабет 2 типу (модель діяльності клінічного провізора)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок