Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАНИШКО ГАЛИНА ТАРАСІВНА ВЕЛИКЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ВОЛИНІ: 20-30-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

ПАНИШКО ГАЛИНА ТАРАСІВНА ВЕЛИКЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ВОЛИНІ: 20-30-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПАНИШКО ГАЛИНА ТАРАСІВНА ВЕЛИКЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ВОЛИНІ: 20-30-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА НАН УКРАЇНИ
УДК 947.084 (477.82) + 943.081
ПАНИШКО ГАЛИНА ТАРАСІВНА
ВЕЛИКЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ВОЛИНІ:
20-30-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.01 — Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів — 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті ім.Лесі Українки
Міністерство освіти України
Науковий керівник — доктор історичних наук, професор Колесник Віктор
Пантелеймонович, Волинський державний університет
ім.Лесі Українки, завідувач кафедрою історії світових
цивілізацій
Офіційні опоненти — доктор історичних наук,професор Кондратюк
Костянтин Костянтинович, Львівський державний
університет ім. І.Франка, завідувач кафедри новітньої
історії
кандидат історичних наук, доцент Стронський Генрик
Йосипович, Тернопільський державний технічний
університет ім. Івана Пулюя.
Провідна установа — Інститут історії України НАН України ( м. Київ)
Відділ історико-краєзнавчих досліджень
Захист відбудеться “ 09 ” лютого 1999 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.222.01 в Інституті українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (292026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З авторефератом можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства НАН України (292026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий “ 08 ” січня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ф.І.Стеблій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розбудова незалежності України йде паралельно з формуванням нового економічного комплексу держави, що базується на різноманітності форм та розмірів власності. У сільськогосподарському секторі вирішується питання, якою має бути власність на землю — державною чи приватною та її розміри. Україна знала різні форми земельної власності: дрібну селянське, поміщицьку, церковно-монастирську і так звану загальнодержавну власність за часів колгоспної системи. Досвід переконує в доцільності поєднання різних форм землеволодіння. Тому головною передумовою налагодження високо-продуктивного та ефективного сільськогосподарського виробництва стануть поступові зміни у формах та розмірах земельної власності.
У дисертаційній роботі досліджується місце і роль великих сільсько-господарських підприємств в економіці Волині 20-30-х років, у період, коли вона знаходилась у складі Польщі. Незважаючи на те, що кінцевою метою аграрної реформи декларувалось зміцнення селянських господарств, польський уряд прагнув зберегти велике землеволодіння, що було зумовлено не тільки “класовими” інтересами, на що акцентувала увагу радянська історіографія, але, насамперед, економічними міркуваннями. Великі господарства були рентабельнішими за дрібні, давали основну частину окремих видів товарної продукції та сплачували великі податки, що було в інтересах держави.
Дослідження крупних маєтків на Волині у міжвоєнний період, форм і методів господарювання в них має важливе не тільки наукове, але й практичне значення.
Актуальність теми визначається необхідністю врахування історичного досвіду при вирішенні сучасних проблем сільського господарства. Економіка України повинна базуватись на різноманітності форм і розмірів власності. У сучасному сільському господарстві цей процес проявляється у поєднанні великих сільськогосподарських підприємств типу держгоспів та КСП з меншими фермерськими господарствами. Незважаючи на економічні труднощі питома вага перших у виробництві сільськогосподарської продукції залишається визначальною. Це загальна закономірність, адже такі господарства в першу чергу можуть забезпечити впровадження передових досягнень НТП та виробництво товарної продукції. Інша справа, що впродовж тривалої монополії колгоспної системи ігнорувались не тільки економічні закономірності функціонування великого сільськогосподарського вироб-ництва, але й суспільно-політичні аспекти його організації. Необхідність усунення цих деформацій є очевидною, і тут стане в пригоді історичний досвід великої земельної власності у Волинському воєводстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПАНИШКО ГАЛИНА ТАРАСІВНА ВЕЛИКЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ВОЛИНІ: 20-30-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок