Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗАХІДНОСАХАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПИТАННЯ У 1956 – 1991 РР.

ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗАХІДНОСАХАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПИТАННЯ У 1956 – 1991 РР.

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗАХІДНОСАХАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПИТАННЯ У 1956 – 1991 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,93 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бікла Олена Володимирівна
УДК 94(61):323.1“1956/1991”(043.3)
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗАХІДНОСАХАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПИТАННЯ
У 1956 – 1991 РР.
спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, доцент
Чарських Ігор Юрійович,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, доцент
Скороход Юрій Степанович,
професор кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук, доцент
Шелюто Володимир Михайлович,
доцент кафедри світової філософії та естетики
Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
Провідна установа | Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин
Захист відбудеться “28” квітня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, буд. 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, буд. 24.
Автореферат розісланий “27”березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Природа західносахарської проблеми полягає в політичному будуванні марокканської політичної нації та сахарського етносу в постколоніальному історичному просторі. Національна ідея в західносахарській проблемі є задекларованою, але все ще недостатньо дослідженою, так само, як і питання політичної міфотворчості акторів західносахарського конфлікту, а також як і витоки соціальної й політичної мобільності та якості націоналізму різних груп населення, на яких впливає вказаний конфлікт. Дослідження цих аспектів потребує узагальнення отриманого емпіричного матеріалу стосовно національно-політичних процесів і геополітичної реальності на просторі Північно-західної Африки й середземноморської спільноти зокрема, а також їх впливу на інтеграційні процеси у Європі. Вважаємо доцільним дослідити й взаємозв’язок між “національними ідеями” крізь призму національних пріоритетів тих держав-націй, які перебувають у розвинутому стані й претендують на присутність і вплив в Північно-західній Африці.
Геополітична зона Магрибу, куди входить Західна Сахара, є стратегічно вагомою як для арабо-африканської та середземноморської спільнот, так і для Африканського Союзу (АС), Ліги арабських держав (ЛАД), Організації Північноатлантичного договору (НАТО), Європейського Союзу (ЄС) та Союзу Арабського Магрибу (САМ), а також для підтвердження престижу ООН та Африканського Союзу, на органи яких покладено завдання врегулювання конфлікту.
Крім того, дослідження західносахарського національного питання вимагає й фактичне існування двох моделей бачення майбутнього Західної Сахари, які обумовлені наявністю у міжнародному співтоваристві принаймні двох принципово різних підходів до проблеми співвідношення суверенітетів державних утворень з одного боку і народів та/або етносів – з іншого. Наріжним є питання про первинність (зверхність) у випадку зіткнення принципів непорушності державних кордонів – з одного боку, і самовизначення народів і націй – з іншого. Певна невизначеність міжнародного права у цих принципах загострює національні та міжетнічні конфлікти, як і сталося у випадку із деколонізацією Іспанської Сахари. Процес розв’язання конфлікту в Західній Сахарі зумовив “інженерне” втручання в етногенез сахарської спільноти, штучно прискорив його розвиток в умовах існування двох моделей сахарської ідентичності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗАХІДНОСАХАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПИТАННЯ У 1956 – 1991 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок