Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЗИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ХІМІЧНОГО ВМІСТУ ОБЛАСТЕЙ НІІ В БЛАКИТНИХ КОМПАКТНИХ КАРЛИКОВИХ ГАЛАКТИКАХ

ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЗИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ХІМІЧНОГО ВМІСТУ ОБЛАСТЕЙ НІІ В БЛАКИТНИХ КОМПАКТНИХ КАРЛИКОВИХ ГАЛАКТИКАХ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЗИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ХІМІЧНОГО ВМІСТУ ОБЛАСТЕЙ НІІ В БЛАКИТНИХ КОМПАКТНИХ КАРЛИКОВИХ ГАЛАКТИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
МЕЛЕХ Богдан Ярославович
УДК 524.523+524.7
ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЗИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ХІМІЧНОГО ВМІСТУ ОБЛАСТЕЙ НІІ В БЛАКИТНИХ КОМПАКТНИХ КАРЛИКОВИХ ГАЛАКТИКАХ
01.03.02 - Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, м.Львів
Науковий керівник
кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри астрофізики
Головатий Володимир Володимирович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра астрофізики,
доцент
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, чл.-кор. НАН України
Ізотов Юрій Іванович
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м.Київ
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри астрономії
Андрієвський Сергій Михайлович
кафедра астрономії Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова,
доцент
Провідна установа:
Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти і науки України, Крим, с.Наукове.
Захист відбудеться " 4 " квітня 2003р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ГАО НАН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України.
Автореферат розіслано " 20 " лютого 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук І.Е. Васильєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Блакитні компактні карликові галактики (БККГ) характеризуються низькою металічністю. Тому вони є особливо цінними об'єктами для задачі визначення вмісту первинного гелію і темпу його збагачення в ході хімічної еволюції речовини у Всесвіті.
Вміст первинного гелію визначають шляхом аналізу залежності Y - Z для різних типів небулярних об'єктів, де Y i Z - вміст гелію і важких елементів по атомних масах відповідно. Шляхом лінійної екстраполяції такої залежності на Z=0 отримують вміст первинного гелію Yp, а її нахил dY/dZ визначає темп його збагачення із збільшенням вмісту важких елеметів. Зрозуміло, що така екстраполяція буде тим коректніша, чим більш низькометалічними будуть об'єкти. Області НІІ в БККГ є ідеальними об'єктами для визначення значень Yp і dY/dZ, так як їх металічність є найбільш низькою з усіх відомих типів небулярних об'єктів.
Значення Yp є важливим для тестування моделей нуклеосинтезу Великого Вибуху, кожна з яких дає свої передбачення для значень величин вмістів первинного гелію, дейтерію та літію. Тому задача визначення хімічного вмісту областей НII в БККГ має бути поставлена дуже коректно.
Дисертаційна робота присвячена створенню і застосуванню нових, більш коректних методів визначення фізичних характеристик та хімічного вмісту в областях НІІ БККГ. Ці методи базуються на розрахунках фотоіонізаційних моделей свічення (ФМС) областей НІІ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота виконувалась пошукувачем кафедри астрофізики Львівського національного університету імені Івана Франка відповідно до теми "Дослідження фізичних характеристик та хімічного вмісту областей НІІ в блакитних компактних карликових галактиках" (тема затверджена на засіданні Вченої Ради Львівського національного університету імені Івана Франка, протокол 22/2 від 28 лютого 2001 року). Робота виконувалась також в рамках науково-дослідної теми АО-65Б (номер держреєстрації 0100U001445) "Вивчення фізичних та еволюційних характеристик Галактики та сусідніх галактик на основі дослідження планетарних туманностей, зоряних скупчень та фотоелектричних спостережень змінних зір" астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета і задачі дослідження. Метою цієї роботи є розробка нової методики визначення фізичних характеристик та хімічного вмісту областей HII в БККГ і визначення відповідних параметрів реальних об'єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЗИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ХІМІЧНОГО ВМІСТУ ОБЛАСТЕЙ НІІ В БЛАКИТНИХ КОМПАКТНИХ КАРЛИКОВИХ ГАЛАКТИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок