Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Два лінійних інваріантних співвідношення в задачах динаміки твердого тіла, яке має нерухому точку

Два лінійних інваріантних співвідношення в задачах динаміки твердого тіла, яке має нерухому точку

Назва:
Два лінійних інваріантних співвідношення в задачах динаміки твердого тіла, яке має нерухому точку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,22 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Національна академія НАУК України
Інститут механіки ім. С.П.ТИМОШЕНКА
Скрипник Світлана Валентинівна
УДК 531.38
Два лінійних інваріантних співвідношення
в задачах динаміки твердого тіла,
яке має нерухому точку
01.02.01 – теоретична механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної математики і механіки НАН України.
Н а у к о в и й к е р і в н и к: доктор фізико-математичних наук, професор Горр Геннадій Вікторович, Донецький національний університет, завідувач кафедри вищої математики та методики викладання математики.
О ф і ц і й н і о п о н е н т и: доктор фізико-математичних наук, професор Лобас Леонід Григорович, Киівський університет економіки і технологій транспорту, завідувач кафедри теоретичної і прикладної механіки; кандидат фізико-математичних наук, Щербина Євген Степанович, Національній технічний університет України “КПІ”, кафедра теоретичної механіки, доцент.
П р о в і д н а у с т а н о в а: Інститут математики НАН України, м.Київ, відділ аналітичної механіки .
Захист відбудеться 29.01.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 при Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м.Київ 57. вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м.Київ 57. вул. Нестерова, 3.
Автореферат розісланий 27.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
доктор фіз.-матем.наук О.П.Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У дисертації отримано умови існування двох лінійних інваріантних співвідношень (ІС) у трьох задачах динаміки твердого тіла з нерухомою точкою. Знайдено нові частинні розв'язки диференціальних рівнянь руху. Вивчено рухомий і нерухомий годографи для одного розв'язку.
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. При теоретичному моделюванні рухів об'єктів сучасної техніки (гіроскопічних систем, маніпуляторів, колісних екіпажів, супутників тощо) в аналітичній механіці широко використовується модель системи зв'язаних твердих тел. Практична важливість розробки в цій області і математична складність моделі визначають ряд актуальних наукових напрямків. Серед них чільне місце займає напрямок, у якому вивчається класична задача про рух важкого твердого тіла та її різні узагальнення: задача про рух тіла в полі потенціальних і гіроскопічних сил (зокрема, у полі, що є суперпозицією електричного, магнітного і центрального ньютонівського полів), задача про рух тіла в ідеальній рідині, задача про рух твердого тіла в магнітному полі сил з урахуванням ефекту Барнетта-Лондона та інші.
Класична задача про рух важкого твердого тіла була поставлена Л.Ейлером. Пізніше дослідженнями задачі про рух важкого твердого тіла займались Ж.Лагранж, С.Пуассон, Ж.Дарбу, К.Якобі, В.Гесс, О.Штауде, Д.Гріолі та інші. Для задачі про рух важкого твердого тіла за інерцією геометрично наочну картину руху тіла дав Л.Пуансо. Великий внесок у дослідження задачі про рух важкого твердого тіла внесли також С.В.Ковалевська, М.Є.Жуковський, В.А.Стєклов, О.М.Ляпунов, С.О.Чаплигін, Д.М.Горячев, Г.В.Колосов, Г.Г.Апельрот, Л.М.Сретенський та інші.
Дуже перспективним підходом при вивченні задач динаміки твердого тіла є підхід П.В.Харламова. П.В.Харламов розробив метод ІС для побудови точних розв'язків, одержав нові форми рівнянь руху гіростата і системи пов'язаних твердих тіл, розвинув метод годографів прямого кінематичного тлумачення руху і ввів поняття повного розв'язку задач динаміки твердого тіла.
За допомогою цього підходу було узагальнено багато із знайдених раніше і побудовано ряд нових класів розв'язків задачі про рух важкого твердого тіла, що має нерухому точку (П.В.Харламов, О.І.Харламова, М.П.Харламов, А.Й.Докшевич, Б.І.Коносевич, Є.В.Позднякович, Г.В.Мозалевська, Л.М.Ковальова та інші).
У наш час П.В.Харламов та його учні отримали численні результати, що стосуються, в основному, класичних задач. Тому викликає інтерес проведення досліджень в узагальнених задачах динаміки (що не є тривіальними узагальненнями класичної задачі): у задачі про рух тіла під дією потенціальних і гіроскопічних сил, описуваної рівняннями Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Два лінійних інваріантних співвідношення в задачах динаміки твердого тіла, яке має нерухому точку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок