Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,88 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Циганов Сергій Андрійович
УДК 339.72
ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ
В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ
СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
ЧУХНО Анатолій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
МІЩЕНКО Володимир Іванович,
Національний банк України,
директор Центру наукових досліджень
доктор економічних наук, професор
МОЗГОВИЙ Олег Миколайович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, завідувач кафедри міжнародних фінансів
доктор економічних наук, професор
КІСТЕРСЬКИЙ Леонід Леонідович,
Інститут міжнародного ділового співробітництва,
директор
Провідна установа: Державна установа “Інститут економіки і прогнозування” Національної академії наук України, відділ регулювання фінансових ринків, м. Київ
Захист відбудеться 25 січня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 23 грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначальним напрямком сучасного розвитку міжнародних економічних відносин є інтернаціоналізація світогосподарських зв'язків, що спричинює істотні зміни в процесах генезису і функціонування національних банківських систем. Зрушення, що відбуваються у світовому фінансовому просторі, обумовлюють необхідність розробки принципово нових підходів до вивчення та усвідомлення еволюції національних банківських систем різних країн і, передусім, країн із трансформаційною економікою, в яких відбувається перехід до принципово нових міжнародних економічних відносин. Наукове підґрунтя формування банківської системи відіграє вирішальну роль у ринковій трансформації економіки, становленні розвиненого фінансово-кредитного механізму, включенні банківських інститутів у процеси інтернаціоналізації господарського життя.
Стратегічні цілі подальшої розбудови національних банківських систем вимагають розробки науково обґрунтованих механізмів та інструментів, спроможних забезпечити фінансові потреби економічного зростання, інтегрованість у світове господарство. Це породжує необхідність дослідження питань формування та особливостей функціонування банківської системи в перехідний період, з урахуванням специфіки сучасних інтеграційних процесів.
Важливу роль у теоретичному осмисленні проблематики еволюційного розвитку національних банківських систем в умовах інтернаціоналізації світового господарства відіграли відомі зарубіжні вчені Г.Асхауер, Г.Джонсон, Ед.Долан, К.Кемпбелл, Ж.Матук, Д.Патінкін, Е.Рид, П.Самуельсон, Р.Селден, Дж.Сінкі, Ф.Хайєк, Л.Харріс, Дж.Хікс, Е.Шенг, Й.Шумпетер та ін.
Необхідно відзначити значний внесок російських вчених у розробку фундаментальних питань генезису світового господарства і тенденцій розвитку глобальної фінансової системи та її впливу на характер міжнародних економічних відносин у цілому і на банківську сферу зокрема: Г.Бєлоглазової, С.Брагінського, Є.Жукова, Л.Красавіної, О.Лаврушина, В.Міловідова, О.Наумченка, Г.Панової, В.Полякова, С.Пятенко, В.Усоскіна, В.Шенаєва, О.Ширінської, М.Ямпольського та ін.
Проблемам банківської справи, грошового обігу і кредиту в трансформаційних країнах присвячені роботи багатьох авторитетних вітчизняних дослідників, зокрема О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок