Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ЗЕРНА КУКУРУДЗИ  

РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ЗЕРНА КУКУРУДЗИ  

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ЗЕРНА КУКУРУДЗИ  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУНЗЯК Ярослав Васильович
УДК 633.15:332.13
РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ
ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА
РЕАЛІЗАЦІЇ ЗЕРНА КУКУРУДЗИ
 
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
ЧЕРВЕН Іван Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
МАРМУЛЬ Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, професор
ДМИТРУК Борис Пахомович,
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна установа – Одеський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації та агробізнесу, м.Одеса.
Захист відбудеться “17” червня 2005 року о 09.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “16” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Значну частину в балансі зерна України складає кукурудза. Природно-ресурсний потенціал країни є досить сприятливим для формування високих та стабільних урожаїв цієї культури. Україна має всі можливості не тільки забезпечити власні потреби в продукції галузі, а й постійно нарощувати обсяги її експорту, отримуючи від цього значні валютні надходження. Це в найбільшій мірі відноситься до південного регіону держави, де накопичені багаторічні традиції вирощування кукурудзи, а природні умови є чи не найсприятливішими для цієї культури.
Слід, проте, зауважити, що на нинішньому етапі наявний в регіоні природний і економічний потенціал використовується з вкрай низькою віддачею. В багатьох господарствах кукурудза перетворилася на другорядну культуру.
Проблеми розвитку зернового господарства як на макро-, так і на регіональних рівнях розглядаються у працях багатьох вчених-економістів: В.Г.Андрійчука, В.І.Бойка, В.І.Благодатного, О.В.Крисального, М.Ю.Куліша, Л.О.Мармуль, В.Я.Месель-Веселяка, Б.М.Пасхавера, П.Т.Саблука, І.Н.Топіхи, В.С.Уланчука, Л.М.Худолій, І.І.Червена, В.В.Юрчишина та ін.
З окремих питань та складових обраної теми широко відомі результати досліджень Л.М.Верещагіна, М.Г.Городнього, Ю.В.Гудзь, П.П.Диги, П.П.Домашнєва, Ф.А.Іванова, О.М.Корчинської, З.П.Ніколаєвої, П.І.Сусідко, Б.П.Соколова, В.С.Цикова.
Проте забезпечення ефективного виробництва і використання кукурудзи відстає від вимог часу. Залишаються невирішеними питання раціонального розміщення і концентрації посівів по окремих агрокліматичних зонах, впровадження сучасних технологій, застосування засобів захисту рослин, більш перспективних сортів та гібридів, адаптації галузі до ринкових умов тощо. Це зумовлює необхідність комплексного дослідження теоретичних і практичних аспектів ефективної організації виробництва та реалізації зерна кукурудзи, що є свідченням актуальності і практичної значимості обраної теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження є складовою плану наукової роботи кафедри організації і агробізнесу Миколаївського державного аграрного університету з проблем “Організація інтенсивного виробництва і забезпечення економічного зростання в підприємствах АПК”, яка входить до науково-технічної програми УААН на 2001-2005 роки “Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу” (номер державної реєстрації 0102U000259).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ЗЕРНА КУКУРУДЗИ  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок