Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ СУДОВИХ РІШЕНЬ ЯК КОНСТИТУЦІЙНА ЗАСАДА СУДОЧИНСТВА УКРАЇНИ

ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ СУДОВИХ РІШЕНЬ ЯК КОНСТИТУЦІЙНА ЗАСАДА СУДОЧИНСТВА УКРАЇНИ

Назва:
ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ СУДОВИХ РІШЕНЬ ЯК КОНСТИТУЦІЙНА ЗАСАДА СУДОЧИНСТВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
ХОТИНСЬКА Оксана Зіновіївна
УДК 34.037 (477)
ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ СУДОВИХ РІШЕНЬ
ЯК КОНСТИТУЦІЙНА ЗАСАДА СУДОЧИНСТВА УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.10 – судоустрій;
прокуратура та адвокатура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу і криміналістики Академії адвокатури України.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, доцент
Захарова Олена Семенівна,
Академія адвокатури України, проректор з наукової роботи,
завідувачка кафедри цивільного, господарського права та процесу.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Долежан Валентин Володимирович,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри судових та правоохоронних органів;
 
кандидат юридичних наук, доцент
Сердюк Валентин Васильович,
Верховний Суд України, заступник керівника Апарату –
начальник управління забезпечення діяльності
Судової палати у господарських справах.
Провідна установа:
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, кафедра організації судових і правоохоронних органів, м. Харків
Захист відбудеться „07” листопада 2006 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 27).
Автореферат розісланий „04” жовтня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент О.П. Кучинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Визначення й утвердження самостійності судової влади на конституційному рівні диктують нагальну необхідність упровадження конституційних положень щодо її ролі й місця в організації та функціонуванні правосуддя. Звідси і необхідність поглиблення судової реформи, яка потребує подальшого розвитку, наповнення якісно новим змістом, удосконалення чинних правових інститутів і пошуку нових форм забезпечення реально незалежного правосуддя. У зв’язку з цим закономірним є здійснення конкретних кроків з реформування судової системи України, яка заслуговує на особливу увагу в умовах динамічного оновлення всіх видів судочинства та бурхливого розвитку вітчизняного законодавства.
Прийняття пакету законів „малої судової реформи” (2001 р.) та Закону України „Про судоустрій України” внесли істотні зміни у національне законодавство, спрямовані на реалізацію положень Конституції України, але, водночас, засвідчили, що подальшій розробці законодавства про судоустрій та процесуального законодавства повинна передувати нова концепція судово-правової реформи, яка дасть можливість розробити це законодавство на підставі єдиних принципів процесуальної діяльності, закладених у Конституції України.
Крім того, існуюча система судів загальної юрисдикції потребує вдосконалення з метою реалізації основних засад судочинства, визначених Конституцією України, а також виконання вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод щодо забезпечення права на судовий захист.
З огляду на вищезазначене, проблематика єдиного розуміння, тлумачення та впровадження конституційних засад судочинства є ключовим етапом на шляху реалізації завдань судово-правової реформи.
Однією із засад судочинства Конституція України (ст. 129) закріпила принцип обов’язковості судових рішень, який знайшов своє подальше відображення у Законі України „Про судоустрій України” та процесуальних кодексах. Але, не зважаючи на це, єдиний підхід щодо розуміння цього принципу у вітчизняному законодавстві відсутній. Універсальність тлумачення вказаної засади має важливе не лише теоретичне, а й практичне значення, оскільки, в контексті практики Європейського Суду з прав людини, обов’язковість судових рішень виступає однією із організаційно-правових гарантій доступності правосуддя та характеризує судову владу не лише з процесуальної, а й з організаційної сторони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ СУДОВИХ РІШЕНЬ ЯК КОНСТИТУЦІЙНА ЗАСАДА СУДОЧИНСТВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок