Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ Й РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ Й РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ Й РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В процесі роботи над першим розділом було поставлено наступні задачі
(ПЛАКАТ 1):


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРКОВА НАТАЛЯ СЕРГІЇВНА
УДК 658.011
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ
Й РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Гавкалова Наталія Леонідівна
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри управління персоналом
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Амосов Олег Юрійович
Харківський регіональний інститут національної
академії державного управління
при Президентові України,
перший заступник директора
доктор економічних наук, професор
Михайлова Любов Іванівна
Сумський національний аграрний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри менеджменту ЗЕД
Провідна установа – Інститут економіки промисловості НАН України,
відділ проблем управління виробництвом
(м. Донецьк)
Захист відбудеться “13” жовтня 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “7” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Процеси трансформаційних перетворень та інтеграції України у міжнародне співтовариство, перехід до соціально орієнтованої економіки зумовлюють дотримання таких стандартів діяльності, які прийняті на провідних підприємствах світу і продемонстрували свою ефективність у вирішенні завдань господарювання. При управлінні будь-яким суб’єктом пріоритетним є залучення до процесу відтворення не лише матеріальних активів, але й інтелектуального капіталу.
Актуальність теми. До недавнього часу Україна знаходилася перед вибором відносно подальших перспектив функціонування: обрання інтенсивного шляху розвитку, який передбачає надання пріоритетів інтелектуальній діяльності, розвитку підприємництва в інноваційній сфері, забезпеченню стійкого соціально-економічного зростання держави, або надалі використовувати екстенсивну модель розвитку, що пов’язано із застосуванням застарілих методів управління, неефективним менеджментом, відсутністю уваги до людського капіталу тощо. Соціально орієнтований напрям діяльності на всіх рівнях управління в ринковій економіці спрямований на інтелектуалізацію людського капіталу, що відповідає інноваційній моделі розвитку інтелектуального капіталу.
Усвідомлення значення і ролі інтелектуального капіталу відбулося на Заході на початку 60-х рр. ХХ ст. та знайшло відображення у роботах Г. Беккера, Л. Едвінссона, М. Мелоуна, І. Рооса, Т. Стюарта, Т. Шульца та ін. Українські вчені почали працювати над цим питанням дещо пізніше. Значний вклад у розробку методологічних засад і практичних рекомендацій внесли О. Ю. Амосов, Д. П. Богиня, З. С. Варналій, Н. Л. Гавкалова, В. М. Гриньова, О. А. Грішнова, М. І. Долішний, М. С. Дороніна, О. В Кендюхов, А. М. Колот, В. І. Куценко, Н. Д. Лук’янченко, Л. І. Михайлова, В. В. Онікієнко, Л. К. Семів, А. А. Чухно та ін. На теренах колишнього СРСР значний внесок у розробку цих проблем зробили Л. Абалкін, С. Дятлов, В. Іноземцев, І. Левяш, Б. Леонтьєв, В. Пузанов, С. Струмілін, К. Циренова, В. Щетинін та ін.
Актуальність обраної теми дисертації обумовлена тим, що, незважаючи на існування значної кількості досліджень у соціальній та економічній сферах життєдіяльності, багато питань, пов’язаних з оцінкою та розвитком інтелектуального капіталу, формуванням його складових, з теоретичної та практичної точок зору є відкритими для подальших розробок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ Й РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок