Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ КОНТРОЛЮТЕПЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ СПАЛЮВАННЯ

МЕТОДИ КОНТРОЛЮТЕПЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ СПАЛЮВАННЯ

Назва:
МЕТОДИ КОНТРОЛЮТЕПЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ СПАЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,94 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
На правах рукопису
ВУЙЦІК ВАЛЬДЕМАР ЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 536.532
МЕТОДИ КОНТРОЛЮ
ТЕПЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ СПАЛЮВАННЯ
05.11.04  Прилади та методи вимірювання теплових величин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Люблінській політехніці Міністерства Народної Освіти (Польща).
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Готра Зенон Юрійович,
Національний Університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедрою "Електронні прилади"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Назаренко Леонід Андрійович,
завідувач відділом ДНВО "Метрології", м.Харків
член-кореспондент Російської Академії наук,
доктор технічних наук, професор Федик Іван Іванович,
директор НВО "Луч", м. Москва
доктор технічних наук, професор Лозбін Віктор Іванович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри теплотехніки та теплових електричних станцій
Провідна установа:
Інститут технічної теплофізики Національної Академії наук України, відділ теплометрії, м. Київ
Захист відбудеться "28" вересня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.08 у Національному Університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд. головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного Університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів-13, вул.Професорська, 1)
Автореферат розісланий "  " серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Луцик Я.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Протягом останнього часу в усьому світі тривають науково-дослідні роботи над теорією полум’я, що була б придатною для вимірювання теплових величин, які характеризують процеси спалювання. Відомі результати досліджень, особливо для рідких і твердих палив, однак, на сьогодні не існує узагальненої теорії для створення математичної моделі, яка дозволила б прогнозувати, контролювати та керувати процесом спалення довільного рідкого чи твердого палива.
Сучасний стан дослідження фізики процесу спалювання, орієнтований на спалювання одиничної краплини палива, дозволяє стверджувати, що при нинішньому рівні знань можна провести тільки якісний аналіз випаровування і подальшого спалювання. Кількісний опис цього явища є недостатнім навіть у найпростішому випадку спалювання сферично-симетричної краплини палива одного складу. Ситуація значно ускладнюється, коли використовується рідке розпилене паливо і має місце "хмара" краплин. У такому випадку слід врахувати процес взаємного зіткнення краплин. В залежності від числа Вебера, тут може спостерігатися об’єднання краплин, їх повторний розклад і квазіпружні зіткнення. Ці явища мають місце до появи полум’я, коли ще немає горіння суміші. Від моменту її займання в аналізі необхідно враховувати існування газової фази.
Складність явищ, що мають місце при спалюванні вугільного пилу, набагато зростає у порівнянні з рідкими паливами, для яких можна прийняти, що спалювання відбувається у 2-х, найбільше у 3-х фазах: випаровування, спалювання газової фази, і, можливо, спалювання коксового залишку. Спалювання вугілля у промислових умовах може відбуватися у решіткових котлах (у шарі на решітці), у котлах з флюїдальним розміщенням чи в котлах, де спалювання відбувається у факелі. В енергетиці найчастіше застосовують спалювання у факелі, з утворенням вугільного пилу ( діаметр зерна менше 100 мкм). У той же час спалювання одиничного вугільного зерна є дуже складним фізико-хімічним процесом. Складність аналізу процесу ще більше зростає у випадку, коли вугільний пил спалюється у факелі. Визначення параметрів спалювання пилової суміші в реальних умовах є дуже складним процесом.
У випадку розповсюдження полум’я з невеликою швидкістю маємо справу з ламінарним спалюванням. Велику роль у швидкості спалювання тут відіграє газова фаза, яка є єдиним параметром, який можна визначити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТОДИ КОНТРОЛЮТЕПЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ СПАЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок