Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> антична математика і становлення системних підвалин філософського раціоналізму

антична математика і становлення системних підвалин філософського раціоналізму

Назва:
антична математика і становлення системних підвалин філософського раціоналізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,95 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
інститут філософії імені Г.С. Сковороди
національної академії наук україни
Узбек Костянтин Минович
УДК 165.63 “652”
антична математика і становлення
системних підвалин
філософського раціоналізму
09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Центру гуманітарної освіти НАН України, м. Київ
Науковий консультант – доктор філософських наук, професор
Соловей Леонід Антонович,
Київський Національний університет архітектури і будівництва МОН України, професор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Тягло Олександр Володимирович,
Харківський університет Міністерства внутрішніх справ, завідувач кафедри;
доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Кар-пенка–Карого Міністерства культури і туризму України, професор;
доктор філософських наук, професор
Лобас Володимир Хомич,
Університет економіки і права “Крок”, професор кафедри.
Провідна установа –
Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича МОН України,
кафедра філософії, м. Чернівці.
Захист дисертації відбудеться “25” листопада 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трисвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Трисвятительська, 4).
Автореферат розісланий 14 жовтня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. філос. наук Т.В. Гардашук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кардинальні зміни: демократизація, глобалізація, інформатизація сучасного суспільства – здійснюються на основі наукових та соціальних революцій і ведуть до якісно нових співвідношень, раціонального та ірраціонального у різних сферах буття. Стратегічний напрям демократичного розвитку вільної України до європейського стилю життя обумовлює більш досконале вивчення сучасних тенденцій західноєвропейського філософського раціоналізму, як в аспекті його теоретичних підвалин, так і наукового розвитку. Наукові розробки в цьому напрямі філософії науки потребують системно-методологічного дослідження першооснов становлення теоретичного філософського раціоналізму.
Особливість наукових завдань, спрямованості дослідження та загальнотеоретичної позиції автора даної дисертації полягає в тому, що розкриваються системно-методологічні підвалини становлення і розвитку доказово раціоналістичного світогляду в античній математиці та філософії, починаючи з аналізу системи емпіричних знань грецької цивілізації в крито-мікенський період.
Актуальність досліджень полягає у тому, що якісна зміна теоретичних форм західноєвропейського раціоналізму у взаємопереходах від класичної науки до некласичної й постнекласичної, від епохи класичного раціоналізму до сучасного постмодернізму нерідко супроводжується втратою визначеності в світоглядній інтерпретації нових досягнень дедуктивних наук. Особливо це характерно для багатоманітних форм сучасного філософського ірраціоналізму. Значною мірою феномени містифікації реальної дійсності, міфологізація масової свідомості в багатополюсному соціально-політичному середовищі ведуть до руйнації самих основ і підвалин раціонально-теоретичного буття людини в сучасній системі культури.
Це обумовлює теоретичну потребу й об’єктивну необхідність рефлексивного звернення до взірців і еталонів раціонального в науці, які були вироблені ще в античні часи. При цьому сам процес становлення філософського раціоналізму у системній взаємодії з математизованим природознавством трактується на засадах принципу неперервності розвитку, тобто враховується та обставина, що саме становлення не може розглядатися як завершений процес на жодній із фаз культурного розвитку цивілізації. Принцип неперервності становлення вимагає теоретично-рекурсивного повернення до витоків раціонального цивілізованого суспільства в процесі зародження демократичних основ соціального буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: антична математика і становлення системних підвалин філософського раціоналізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок