Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПЛЕКСІВ Al, Ga, In З ГЕКСАМЕТИЛДИСИЛАЗАНОМ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПЛЕКСІВ Al, Ga, In З ГЕКСАМЕТИЛДИСИЛАЗАНОМ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПЛЕКСІВ Al, Ga, In З ГЕКСАМЕТИЛДИСИЛАЗАНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського
ЦИМБАЛ Людмила Іванівна
УДК 546.(623+681+682):541.49
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПЛЕКСІВ Al, Ga, In
З ГЕКСАМЕТИЛДИСИЛАЗАНОМ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського Національної Академії наук України
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Мазуренко Євген Андрійович,
ІЗНХ НАН України, завідуючий відділом
Офіційні опоненти: |
доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця
завідуюча кафедрою загальної хімії
доктор технічних наук, професор
Щегров Леонід Миколайович,
Національний Аграрний університет
кафедра загальної хімії
Ведуча організація: | Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка,
хімічний факультет
Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться 22.02.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського НАН України за адресою: 03680 Київ-142, просп.Паладіна, 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського НАН України, 03680 Київ-142, просп.Паладіна, 32/34.
Автореферат розісланий 18.01.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук Панов Е.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасної науки та промисловості, зокрема високих технологій, зумовлює особливу увагу до методів хімічного осадження з газової фази (CVD-технології) для одержання різних функціональних матеріалів (плівки, порошки, захисні покриття). В даний час близько чверті плівкових матеріалів, котрі знаходять широке застосування в багатьох галузях промислового виробництва, синтезуються різноманітними модифікаціями CVD-технологій. CVD-технологія, завдяки властивим їй характеристикам, таким, як простота, серійність (масовість), відтворюваність результатів, різноманітність та якість синтезованих матеріалів, з кожним роком поширює сфери застосування, що вимагає пошуку нових прекурсорів. Особливий інтерес викликають малодосліджені класи прекурсорів, що містять зв’язок М - N, Si, P, В, S, котрі дозволяють одержувати матеріали для мікроелектроніки, оптоелектроніки, різноманітні каталізатори, люмінісцентні, п’єзоактивні матеріали та ін.
Нами вивчались комплекси Al, Ga, In з гексаметилдисилазаном, тобто комплекси зі зв’язком М--N. Гексаметилдисилазанати цікаві тим, що завдяки ефективному екрануванню координаційного центру об’ємним лігандом, існує можливість реалізувати острівну структуру комплексів, уникнути їх полімеризації, а, отже, збільшити їх леткість. Це дає можливість розглядати синтезовані комплекси в якості потенційних прекурсорів для одержання металічних, нітридних і силіцидних плівок.
З практичної точки зору перспективність використання летких координаційних сполук Al, Ga, In з гексаметилдисилазаном в процесах CVD зумовлена важливими властивостями їх нітридів, котрі знаходять своє застосування в сонячних елементах, УФ-детекторах, гетероструктурах польових транзисторів, сенсорах тиску та температури, напівпровідникових лазерах, дисплеях, приладах на поверхневих акустичних хвилях.
Таким чином, синтез координаційних сполук Al, Ga, In з гексаметилдисилазаном та донорними лігандами, дослідження їх властивостей, одержання на їх основі нітридних плівок, представляють інтерес як з теоретичної так і з практичної точок зору.
Звязок роботи з науковими планами, темами, програмами. Обраний напрямок досліджень зв’язаний з планом науково-дослідницьких робіт ІЗНХ НАН України—тема 208 Е (1995-1998) “Дослідження термодинаміки, механізму та кінетики термічної дисоціації летких координаційних сполук перехідних металів при хімічному осадженні із газової фази” (№0196U009445) та 219 Е (1999-2001) “Синтез та дослідження будови та властивостей гомо- і гетеробіядерних координаційних сполук d- (Ti, Zr, Cr, Mn, Fe) і f- металів (Ce, Sm, Eu, Gd) з О- та N-місткими лігандами (типа шифових основ, комплексонів і металоценів)” (№0199U003965).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПЛЕКСІВ Al, Ga, In З ГЕКСАМЕТИЛДИСИЛАЗАНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок