Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАБІЛІТАЦІЯ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ З ПІЄЛОНЕФРИТОМ ЯК ПІДГОТОВКА ДО МАТЕРИНСТВА

РЕАБІЛІТАЦІЯ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ З ПІЄЛОНЕФРИТОМ ЯК ПІДГОТОВКА ДО МАТЕРИНСТВА

Назва:
РЕАБІЛІТАЦІЯ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ З ПІЄЛОНЕФРИТОМ ЯК ПІДГОТОВКА ДО МАТЕРИНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. М.І. ПИРОГОВА
УДК 616.61–002.3–053.2
ШАХМАН НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
РЕАБІЛІТАЦІЯ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я
У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ З ПІЄЛОНЕФРИТОМ
ЯК ПІДГОТОВКА ДО МАТЕРИНСТВА
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Яковлева Ельвіра Борисівна,
Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри
акушерства, гінекології та перинатології
факультету післядипломної освіти .
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Гайструк Анатолій Никифорович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2;
доктор медичних наук, професор Венцківський Борис Михайлович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 14 жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56)
Автореферат розісланий 4 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, доцент Покидько М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний пієлонефрит у дітей представляє серйозну медико-соціальну проблему. Поширеність пієлонефриту серед дітей залишається на високому рівні (24–32 на 1000 дітей) і має тенденцію до зростання (О.М.Віхляєва, 1998; В.Д.Чеботарьова, В.Г.Майданнік, 1998; А.Н. Гайструк, 1998; В.А.Гриценко, О.В.Бухарин, А.А.Вялкова, 1999; M.P.Warren, R.L.Vange Wielle, 1993; A.Wilamowska, M.Golap-Lipinska, E.Zudovich-Mucha, 1993).
Дана патологія схильна до хронізації, рецидивування та прогресування з формуванням нефросклерозу і розвитком хронічної ниркової недостатності, що приводять до інвалідизації організму і потребують лікування з заміщенням функції нирок (програмний гемодіаліз, трансплантація нирки) (І.К.Сосін, 1996; Т.Б.Сенцова, 1997).
Пієлонефритом частіше занедужують дівчатка (В.Г.Гришко, 1997; О.В.Грищенко, В.Ю.Щербаков, 1998; Б.М. Венцківський, 1998; Л.І.Туманова, В.В.Бей, О.В.Данков, 1998). Інфікування у них відбувається висхідним шляхом – з уретри через сечовий міхур, сечовід і ниркову миску. Крім того, можливий гематогенний шлях інфікування (О.В.Грищенко, В.Ю.Щербаков, 1998; Е.Б.Яковлева, Н.В.Шахман, 2000; S.B.Amini, P.M.Catalano, L.J.Dierker, 1996).
В літературі немає повідомлень про стан репродуктивного здоров'я у дівчаток з пієлонефритом, а, досягаючи репродуктивного віку, вони формують групу з високим ризиком порушень репродуктивного здоров’я, безпліддя, а також загострення хронічного пієлонефриту під час вагітності, що може ускладнити її перебіг, результат пологів і характер післяпологового періоду. Своєрідний “цикл” може бути замкнутим, якщо врахувати, що у дівчаток, народжених від таких матерів, велика ймовірність розвитку пієлонефриту. Тому вивчення особливостей становлення репродуктивного здоров'я у дівчаток-підлітків з пієлонефритом є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є розділом і випливає з науково-дослідної роботи “Розробити науково-обґрунтовані схеми поетапної реабілітації репродуктивної функції дівчаток з патологічним антенатальним анамнезом” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕАБІЛІТАЦІЯ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ З ПІЄЛОНЕФРИТОМ ЯК ПІДГОТОВКА ДО МАТЕРИНСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок