Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ ТА ПИТНОГО РЕЖИМУ СПОРТСМЕНІВ-ЄДИНОБОРЦІВ (БОКСЕРІВ, БОРЦІВ)

ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ ТА ПИТНОГО РЕЖИМУ СПОРТСМЕНІВ-ЄДИНОБОРЦІВ (БОКСЕРІВ, БОРЦІВ)

Назва:
ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ ТА ПИТНОГО РЕЖИМУ СПОРТСМЕНІВ-ЄДИНОБОРЦІВ (БОКСЕРІВ, БОРЦІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького
ШТЕПА ОЛЕКСАНДР ПИМОНОВИЧ
УДК 613.2:796.071.2+613.72 (083.131)
ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ ТА ПИТНОГО
РЕЖИМУ СПОРТСМЕНІВ-ЄДИНОБОРЦІВ
(БОКСЕРІВ, БОРЦІВ)
14.02.01 – гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Ванханен Володимир Вільямович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри гігієни та екології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Кривоносов Михайло Володимирович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри загальної гігієни і екології №2;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Карпенко Петро Олександрович, Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, завідувач відділу дієтології та клінічних досліджень медико-профілактичних засобів
 
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Бо-гомольця, кафедра гігієни харчування, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “25” вересня 2002 року о 13 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 11.600.01 у Донецькому державному медичному уні-верситеті ім. М. Горького за адресою: 83003, Україна, м. Донецьк, пр.Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М.Горького за адресою: 83003, Україна, м. Донецьк, пр.Ілліча, 16.
Автореферат розісланий “20” червня 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., професор Солдак І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У системі заходів, спрямованих на інтенсифікацію тренувального процесу, адаптацію організму до фізичного та нервово-емоційного навантаження, суттєву роль відіграє використання гомеостатичних, реабілітаційних властивостей їжі (Мелвин У., 1997; Платонов В.Н., 1997; Попов В. Д. и соавт., 2000; Burke L., 1999; Silver M.D., 2001). Оптимізація забезпеченості спортсменів есенціальними нутрієнтами – найважливіше завдання сучасної медичної науки в галузі спортивного харчування (Ванханен В.В., Ванханен В.Д., 2000; Ципріян В.І. та співавт., 1999). Нераціональність харчових раціонів негативно відбивається не тільки на спортивних результатах, а і на показниках здоров’я атлетів (Кисельов А. та співавт., 2000; Павлов С. и соавт., 2000; Bonetti A. et al., 2000, Malczewska J. et al., 2000).
Необхідність зробити підготовку спортсменів ефективнішою, зростання інтересу до спорту фірм-виробників продуктів харчування стимулювали у багатьох країнах світу широкомасштабні дослідження в галузі спортивного харчування (Rubinstein M.L., Federman D.G., 2000). Разом з тим, в Україні відсутні науково обгрунтовані аліментарні програми для представників спортивних єдиноборств – боксерів і борців. Опубліковані одиничні рекомендації мають фрагментарний характер (стосуються в основному потреб у енергонесучих нутрієнтах), не дозволяють здійснити комплексне нормування раціонів і базуються, як правило, на натурних спостереженнях більш ніж 20-30-річної давності, що потребують критичного перегляду у світі сучасних наукових знань (Гуськов С.И., Платонов В.Н., 2000; Сахновский К. и соавт., 2000). Залишаються невирішеними питання, пов’язані з доцільністю застосування “вуглеводної суперкомпенсації” при підготовці боксерів і борців до змагань, вимогами до їх питного режиму, а також прийому з біологічно активними добавками (БАД) різних доз мікронут-рієнтів (Ousley-Pahnke L., 2001; Panton L.B. et al., 2000; Stricker P.R., 1998; Thom-pson J.L., 1998). Не дістали належної гігієнічної оцінки зміни у фактичному харчуванні. Враховуючи вищезазначене, проблема комплексного обгрунтування гігієнічних вимог до харчування та питного режиму боксерів і борців, що вирішується цією роботою, має особливу важливість і актуальність як у теоретичному, так і у прикладному планах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ ТА ПИТНОГО РЕЖИМУ СПОРТСМЕНІВ-ЄДИНОБОРЦІВ (БОКСЕРІВ, БОРЦІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок