Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 336.12+338.2
СИСОЙ ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі економіки підприємства.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Християнівська Світлана Володимирівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
доцент кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Омелянович Лідія Олександрівна,
Донецький державний університет економіки
і торгівлі ім. М. Туган – Барановського
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідуюча кафедрою фінансів і банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Бєлопольська Валентина Миколаївна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
доцент кафедри фінансів і банківської справи
Провідна установа – Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Одеса),
кафедра регіональної економіки і підприємництва
Захист відбудеться “24” вересня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “22” серпня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складне положення в економіці держави негативно відбилось на стані місцевих бюджетів України. Механізм управління формуванням місцевих бюджетів є недостатньо ефективним, що підтверджується несталістю та малозабезпеченістю дохідної частини місцевих бюджетів, виникненням конфліктних ситуацій в регіонах щодо обсягів трансфертної підтримки. А втім роль місцевих бюджетів в управлінні економікою досить вагома, оскільки вони є значними важелями, що впливають на темпи та пропорції суспільного розвитку. Рівень формування місцевих бюджетів є водночас і умовою, і результатом соціально-економічного розвитку певних територій. Тому створення ефективного механізму управління формуванням місцевих бюджетів стає однією з актуальних проблем, від вирішення якої залежатиме стабілізація та зростання економіки. В теперішній час Україна має розгалужений механізм управління формуванням місцевих бюджетів, окремі складові якого виявились недостатньо обгрунтованими та узгодженими. В останні роки головні завдання поліпшення цього механізму управління були зведені до вивчення можливостей втілення різноманітних варіантів подолання фінансової залежності місцевих бюджетів від центрального бюджету, яка з кожним роком стає більш значною. Основу вказаних варіантів складає перерозподіл функцій між центральною та місцевою владою. Це є дуже важливим при формуванні місцевих бюджетів, тому що будь-яке рішення, що приймається органами законодавчої чи виконавчої влади, якщо воно передбачає певні витрати, повинно мати фінансове обгрунтування. В Україні питання бюджетної децентралізації та зміцнення власної дохідної бази місцевих бюджетів потребують на першочергове вирішення. В 1997 р. близько 70% видатків консолідованого бюджету профінансовано через державний бюджет України, що свідчить про високий рівень централізації в системі бюджетів України та зменшення значення місцевих бюджетів. В бюджеті 1998 р. також спостерігається ця негативна тенденція у вигляді закріплення централізації коштів консолідованого бюджету на рівні 77,3%, в 1999 р. централізація становить 79%. Це свідчить про те, що закладені в бюджетній системі України пропорції не створюють умов для розвитку місцевих виробничої та соціальної сфер, оскільки важелі бюджетного управління підпорядковані центральним органам влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок