Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЧАСТИНОК ТА ПОЛІВ В ПУЧКОВИХ ТА ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ

ДИНАМІКА ЧАСТИНОК ТА ПОЛІВ В ПУЧКОВИХ ТА ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ДИНАМІКА ЧАСТИНОК ТА ПОЛІВ В ПУЧКОВИХ ТА ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КОВАЛЬЧУК Ігор Костянтинович
УДК 537.5; 533.9
ДИНАМІКА ЧАСТИНОК ТА ПОЛІВ В ПУЧКОВИХ ТА ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ
01.04.20 – фізика пучків заряджених частинок
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ 2001


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті плазменої електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Буц Вячеслав Олександрович, Інститут плазменої електроніки та нових методів прискорення ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, теоретичний відділ, нач. лабораторії.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Панченко Іван Петрович, Експобанк, начальник відділу аналітичних досліджень;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Лукін Костянтин Олександрович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, завідувач відділом.
Провідна установа:
Харківський Національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра фізики плазми, м. Харків.
Захист відбудеться “15“ січня 2002 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.845.01 Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “30“ листопада 2001 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Карась В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси взаємодії електромагнітних полів з середовищем, яке складається з заряджених частинок досліджують різні галузі фізики: фізика плазми, фізика пучків, фізика прискорювачів та ін. Серед проявів цих процесів слід відзначити розвиток нестійкостей в плазмових, пучкових та плазмово-пучкових системах, прискорення пучків заряджених частинок. Ці явища відбуваються в різних фізичних умовах з широким розкидом параметрів. Але на мікроскопічному рівні вони ґрунтуються на елементарних механізмах взаємодії заряджених частинок з електромагнітними полями. Вони можуть бути використані як для генерації електромагнітних коливань, так і для прискорення заряджених частинок.
Одним з напрямків створення потужних електромагнітних коливань в надвисокочастотному діапазоні є використання електронних пучків. Для цього можуть бути застосовані як вакуумні, так і плазмонаповнені генеруючі системи, електромагнітні коливання в яких виникають внаслідок розвитку пучкових нестійкостей. Серед елементарних механізмів, що застосовуються в таких приладах, одними з добре досліджених і широко використовуваних є черенковський та допплерівський, коли частинка довгий час взаємодіє з електромагнітним полем. Але існують випадки, коли ця умова порушується і взаємодія з полем відбувається на довжині декількох хвиль. Як доводять експериментальні дослідження, можливо створення генераторів електромагнітних коливань в резонаторних системах. В цьому випадку зазначені резонансні механізми не спрацьовують. Інше коло явищ, які являють собою як практичний, так і фундаментальний інтерес, є прискорення заряджених частинок. Дослідження взаємодії окремої зарядженої частинки з полями, які її прискорюють, є невід’ємною складовою теорії багатьох типів прискорювачів. Останнім часом спостерігається бурхливий розвиток нових методів прискорення, що отримали назву колективних. Тому проблема взаємодії окремих заряджених частинок з електромагнітними полями залишається вельми актуальною як для генераторів електромагнітних коливань, так і для прискорювачів заряджених частинок.
Параметри реальних фізичних систем не є регулярними, а піддані деяким флуктуаціям, які в теоретичних дослідженнях та практичних розрахунках враховуються не завжди. Як свідчить практичний досвід, вплив нерегулярностей зовнішніх параметрів є особливо критичним для прискорювачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЧАСТИНОК ТА ПОЛІВ В ПУЧКОВИХ ТА ПЛАЗМОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок