Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЄДНАНИЙ ВПЛИВ СОЛЕЙ КАДМІЮ, КОБАЛЬТУ ТА РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ НА ЗАХИСНІ СИСТЕМИ ТВАРИН ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

ПОЄДНАНИЙ ВПЛИВ СОЛЕЙ КАДМІЮ, КОБАЛЬТУ ТА РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ НА ЗАХИСНІ СИСТЕМИ ТВАРИН ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

Назва:
ПОЄДНАНИЙ ВПЛИВ СОЛЕЙ КАДМІЮ, КОБАЛЬТУ ТА РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ НА ЗАХИСНІ СИСТЕМИ ТВАРИН ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
ЛИХАЦЬКИЙ Петро Григорович
 
УДК 612.015.11.017-02:546.48+546.537.531]-092.9
ПОЄДНАНИЙ ВПЛИВ СОЛЕЙ КАДМІЮ, КОБАЛЬТУ
ТА РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ НА ЗАХИСНІ СИСТЕМИ ТВАРИН
ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
03.00.04 – біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті
імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник – | доктор біологічних наук, професор
ФІРА Людмила Степанівна,
Тернопільський державний медичний
університет ім. І.Я. Горбачевського,
завідувач кафедри фармакогнозії
з медичною ботанікою
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
СОЛОГУБ Леонід Ілліч,
Інститут біології тварин Української
академії аграрних наук,
головний науковий співробітник
лабораторії обміну речовин
доктор біологічних наук, професор,
ВЕЛИКИЙ Микола Миколайович,
Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу біохімії коферментів
Провідна установа – | Національний медичний університет імені О.О. Богомольця Міністерства охорони здоров’я України, кафедра біоорганічної,
біологічної та фармацевтичної хімії, м. Київ
Захист відбудеться „ 19” _червня 2007 р. о _12 00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38.
Автореферат розісланий „_18_” _травня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток металургійної, автомобільної індустрії, хімізація побуту різні техногенні катастрофи зумовлюють значне забруднення довкілля важкими металами (Гонський Я.І., Соловодзінська І.Є., 2002; Дмухальська Є.Б., 2003).
Важкі метали мають виражені мембранотоксичні властивості, впливають на активність ферментів та перебіг біохімічних процесів, здатні до кумуляції у тканинах і за тривалої дії спричинюють віддалені негативні ефекти (Губський Ю.І., Ерстенюк Г.М., 2003). Надходження в організм надлишкових концентрацій солей важких металів та металів із змінною валентністю викликає зростання вмісту активних форм кисню (АФК), посилення процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), пошкодження різних типів біомакромолекул. При цьому рівновага в системі прооксиданти-антиоксиданти зсувається в сторону нагромадження молекул з прооксидантними властивостями та розвивається оксидативний стрес в організмі тварин (Забродский П.Ф., 1998; Калиман П.А., 2001, Засекин Д.А. 2002).
Серед важких металів, які суттєво впливають на функції органів та систем людини і тварин, за токсичністю одне з перших місць посідають кадмій та кобальт (Губский Ю.И. и др. 1993; Гонський Я.І. та ін. 2002; Калиман П.А. и др. 2000, 2005).
У житті часто має місце поєднаний вплив декількох токсичних чинників на організм. Звідси доцільним є дослідження одночасного впливу декількох токсикантів на організм людини.
Останнім часом людина щоденно піддається впливові низькодозового радіаційного опромінення, що може поглибити загальну інтоксикацію організму після ураження хімічними речовинами. Тому обгрунтованим стає вивчення механізмів поєднаного впливу хімічних токсинів та радіаційного опромінення на організм людини.
Значний інтерес становить дослідження впливу нових антиоксидантів, ентеросорбентів, імуномодуляторів та субстанцій з лікарської рослинної сировини з антиоксидантними та сорбційними властивостями на організм людини та тварин за поєднаної дії різних хімічних токсикантів та низьких доз радіоактивного опромінення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота тісно пов'язана з плановою науковою темою кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Тернопільського державного медичного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЄДНАНИЙ ВПЛИВ СОЛЕЙ КАДМІЮ, КОБАЛЬТУ ТА РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ НА ЗАХИСНІ СИСТЕМИ ТВАРИН ТА ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок