Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТІВ НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

СОЦІОКУЛЬТУРНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТІВ НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТІВ НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,64 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОДОНОВА ГАННА ВАСИЛІВНА
УДК 93:378.12”18/19”
СОЦІОКУЛЬТУРНА ХАРАКТЕРИСТИКА
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТІВ НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та методики викладання Херсонського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Водотика Сергій Григорович,
Херсонський юридичний інститут
Харківського національного
університету внутрішніх справ,
професор кафедри державно-правових дисциплін
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, доцент
Турченко Галина Федорівна,
Запорізький національний університет,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук
Добровольська Вікторія Анатоліївна,
Херсонський національний технічний університет,
доцент кафедри українознавства
Захист відбудеться “06” червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. , ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. .
Автореферат розіслано “05”травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні й політичні зміни в суспільстві, зміцнення державності України, входження її в цивілізоване світове співтовариство неможливі без структурної реформи національної системи вищої освіти, спрямованої на забезпечення мобільності, працевлаштування та конкурентоспроможності фахівців з вищою освітою, кардинального підвищення ефективності науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах. Не меншого значення в суспільно-політичному житті, в модернізації суспільства ХХІ сторіччя надається науково-педагогічній еліті.
Нагальна потреба якісних зрушень у системі організації науково-педагогічної, навчально-методичної, науково-дослідної роботи професорсько-викладацьких колективів вищих навчальних закладів, діяльність яких спрямована на підготовку висококваліфікованих працівників різних галузей, спонукає сучасних дослідників дедалі частіше звертатись до вивчення та аналізу історичного досвіду, набутого їхніми попередниками у ХІХ – на початку ХХ ст.
У цей період науково-педагогічні працівники університетів займали активну позицію не лише в навчально-виховному й науково-дослідницькому процесах, впливали на суспільний розвиток, відігравали вагому роль у модернізаційних процесах шляхом застосовування різних форм і методів для організації українознавчих досліджень, популяризації наукових знань. У цьому контексті дослідження соціокультурної характеристики науково-педагогічних працівників університетів Наддніпрянської України, як складової національної інтелігенції, становить значний науковий, пізнавальний та практичний інтерес. У другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. система вищої освіти також зазнала глибокого реформування, особливо в системі підготовки науково-педагогічних працівників університетів. Ці проблеми відомі і сучасній вищий школі, а для їх вирішення доцільно взяти до відома досвід попередніх часів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у контексті науково-дослідної теми “Підготовка вчителя в системі неперервної педагогічної освіти” (державний реєстраційний номер 0106U000875), що включена до наукової комплексної програми Херсонського державного університету, та відповідно до наукових досліджень, які здійснюються кафедрою історії України та методики викладання Херсонського державного університету в межах ініціативної науково-дослідної теми “Проблеми регіональної історії ХІХ – ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТІВ НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок