Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОПОЛІТИЧНА ЕКСПАНСІЯ ЯК ДЕРЖАВОТВОРЧИЙ МАКРОПРОЦЕС

ГЕОПОЛІТИЧНА ЕКСПАНСІЯ ЯК ДЕРЖАВОТВОРЧИЙ МАКРОПРОЦЕС

Назва:
ГЕОПОЛІТИЧНА ЕКСПАНСІЯ ЯК ДЕРЖАВОТВОРЧИЙ МАКРОПРОЦЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,28 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
КИРИК Вячеслав Леонідович
УДК 327.2
ГЕОПОЛІТИЧНА ЕКСПАНСІЯ
ЯК ДЕРЖАВОТВОРЧИЙ МАКРОПРОЦЕС
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник —
доктор філософських наук, професор
Хилько Микола Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор,
Головченко Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри країнознавства
доктор історичних наук, професор
Кудряченко Андрій Іванович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу стратегій розвитку політичної системи
та громадянського суспільства
Захист відбудеться “ 14 ” грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 13 ” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування сучасного геополітично-го простору після розпаду СРСР і світової системи соціалізму означає черговий переділ світу. У ході цього переділу нових параметрів набуває процес геополітичної експансії, тобто – проникнення найбільш розвинутих держав сучасного світу в геополітичний простір інших держав і закріплення в ньому, що неминуче впливає на стан національної безпеки останніх.
Особливістю цього процесу є глобалізація. Глобалізація – це вираження і прояв процесу формування нового типу світового співтовариства: з новими центрами сили, новими взаєминами між ними, іншими темпами і структурою змін глобальної геополітичної ситуації. Зростають ступінь і масштаби взаємного впливу цивілізацій, економік, культур, політичних інститутів, неурядових організацій. За цих умов неминуче змінюється роль такого традиційного геополітичного суб’єкта, як держава, і усе більшого значення набувають недержавні суб’єкти геополітичної експансії. Дослідження форм здійснення геополітичної експансії новими суб’єктами і зміна ролі класичного суб’єкта – держави – актуальне наукове завдання.
Розуміння сутності й основних форм здійснення геополітичної експансії в цих умовах є важливим для визначення реальних перспектив існування Ураїни, оптимальних способів її взаємодії з іншими державами сучасного світу. Які межі експансії нинішніх великих держав у наш геополі-тичний простір і як це впливає на нашу національну безпеку? Яким чином Україна може протистояти небажаним і просто небезпечним формам про-никнення? Який наш реальний геополітичний статус сьогодні і які перспек-тиви його розвитку? Ці життєво важливі питання чекають глибокого науко-вого аналізу.
Одним з найважливіших питань є проблема структури і форм використання ресурсів геополітичної дії, адже одні ресурси втрачають своє значення, інші, навпаки, набувають актуальності, небувалої в минулому. Які сьогодні основні ресурси здійснення геополітичної експансії? Які з них важливі для сучасної України і можуть бути використані нею в реальній геополітичній дійсності як при здійсненні експансії, так і для захисту від експансії інших суб’єктів?
Дослідженням геополітичних факторів та розробкою геостратегій роз-витку в розвинутих країнах займаються провідні установи. В Україні – це предмет дослідження окремих науковців. Тому-то ми маємо обмаль праць, що присвячені взаємозв'язку геополітики і національно-державного розвит-ку і, практично, відсутні наукові розвідки, які б аналізували державотворчий потенціал геополітичної експансії в контексті світового розвитку і перехідних станів суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕОПОЛІТИЧНА ЕКСПАНСІЯ ЯК ДЕРЖАВОТВОРЧИЙ МАКРОПРОЦЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок