Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКІВ НА ОСНОВІ АЕРОКОКІВ У БОРОТЬБІ З ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКІВ НА ОСНОВІ АЕРОКОКІВ У БОРОТЬБІ З ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКІВ НА ОСНОВІ АЕРОКОКІВ У БОРОТЬБІ З ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківський науково-дослідницький інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова
УДК 616-002.3-039.71-085:576.851.43
Риженко Сергій Анатолійович
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКІВ НА ОСНОВІ
АЕРОКОКІВ У БОРОТЬБІ З ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України і в лабораторії протимікробних засобів Харківського науково-дослідницького інституту мікробіології та імунології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України
Кременчуцький Геннадій Миколайович, Дніпропетровська державна медична академія,
зав. кафедрою мікробіології, вірусології та імунології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук Бабіч Євген Михайлович, Харківський науково-дослідний інститут ім. І.І.Мечникова, зав. лабораторією краплинних інфекцій; доктор медичних наук, професор Сидорчук Ігор Йосипович Буковинська державна медична академія, зав. кафедрою імунології, алергології і ендокринології
Провідна установа: Київський науково-дослідний інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського Академії медичних наук України.
Захист відбудеться 18.12.2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.618.01 при Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова за адресою: 61300, м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова 61300, м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
Автореферат розісланий 16.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
к.м.н., с.н.с. І.Ю.Кучма
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Кінець ХХ ознаменувся інтенсифікацією наукових досліджень, присвячених проблемі створення нового покоління пробіотиків і їхніх похідних. Цій проблемі була присвячена перша в Україні науково-практична конференція "Пробіотики XXI століття" (Харків, 2000). Відзначено актуальність і перспективу створення нових пробіотиків, визначені напрямки розвитку біотехнології і їхніх виробництв, важливість розширення показань до застосування цих препаратів.
Розвиток цього напрямку в медицині раніше було пов'язано зі створенням пробіотичних препаратів для перорального застосування з метою корекції дисбактеріозів, боротьби з гострими і хронічними кишковими захворюваннями, а також боротьби з бактеріоносінням (І.Й.Сидорчук, 1986; В.В.Смирнов та ін., 1994; І.Б.Сорокулова, 1996).
Питанням застосування пробіотиків для боротьби з гнійно-запальними захворюваннями присвячена невелика кількість робіт (Г.М.Ханіна та ін., 1986; В.О.Новокашнова та ін., 1987; Р.М.Молчанов, 1992; В.І.Чуйко, 1995).
Разом з тим, проблема лікування і профілактики гнійно-запальних захворювань вимагає нових підходів до її вирішення. На тлі великого арсеналу нових антибіотиків і хіміопрепаратів широкого спектра дії все частіше виникають важкі ускладнення у хворих після оперативних втручань, хворих на соматичні й інфекційні захворювання. Більшість дослідників пов'язують цей процес із проблемою госпіталізації, підвищенням питомої ваги умовно-патогенних мікробів серед збудників гнійно-запальних захворювань, грамнегативних бактерій, неспорових анаеробів, полірезистентних до широковживаних у медичній практиці антибіотичних препаратів (О.В.Люлько, 1980; А.Ф.Фролов, 1985; В.А.Гречко, 1999).
У плані боротьби з гнійно-запальними захворюваннями все більший інтерес викликають мікроорганізми з роду Aerococcus, видовий представник яких A. viridans входить до складу нового пробіотика А-бактерину, з широким спектром антагоністичної дії щодо різних видів патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів. Попередніми дослідженнями була показана ефективність А-бактерину при лікуванні інфекцій стафілококової етіології (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКІВ НА ОСНОВІ АЕРОКОКІВ У БОРОТЬБІ З ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок