Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ У 1920-1925 РОКАХ

ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ У 1920-1925 РОКАХ

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ У 1920-1925 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,54 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГОКузьмінець Наталія Петрівна
 
УДК 94 (477) “1920/1925”
ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ У 1920-1925 РОКАХ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Черкаси – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ЗІНЬКО ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського, доцент кафедри історії
слов’янських народів
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ЖУРБА МИХАЙЛО АНАТОЛІЙОВИЧ,
Інститут історичної освіти Національного педагогічного
університету ім. М. Драгоманова, завідувач кафедри історії та
археології слов’ян
кандидат історичних наук, доцент
ДЕСЯТНІКОВ ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ,
Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького,
доцент кафедри новітньої історії
Захист відбудеться 26 грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалзованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22)
Автореферат розісланий 23 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах розбудови суверенної Української держави важливого значення набула проблема організації місцевої влади, яка б реально відображала і захищала інтереси населення. Особливий інтерес до цього питання обумовлений прийняттям Верховною Радою Конституції України, положення якої закріплюють право громадян самостійно вирішувати питання місцевого значення через органи місцевого самоврядування. У зв’язку з цим актуальним є дослідження принципів устрою і діяльності місцевих рад на різних етапах, зокрема, в першій половині 1920-х років, коли відбувалося становлення радянської системи органів влади. Зросла необхідність у ґрунтовних наукових дослідженнях історії місцевої влади, об’єктивному аналізі механізмів формування і функціонування органів влади. Процеси демократизації потребують всебічної оцінки суті і значення місцевих рад, організаційних форм їх діяльності, причин нереалізованих можливостей.
Оцінюючи результати суспільного розвитку в умовах панування радянської влади, слід підкреслити, що командно-адміністративна система управління, панування беззаконня призвели до серйозних стратегічних прорахунків, деформацій і перероджень у суспільстві. Тому тільки реальна оцінка історичних процесів може забезпечити об’єктивне переосмислення ролі місцевих органів влади на початку 1920-х років. Звернення до досвіду організації влади на місцях обумовлене не тільки зацікавленістю минулим. Воно життєво необхідне для сьогоднішньої діяльності місцевих рад, яку б форму вони не мали в майбутньому. Об’єктивне розкриття ролі місцевих органів радянської влади, становлення і діяльності їх структур на початку 1920-х років, аналіз помилок є необхідною умовою вирішення ключових проблем, які виникли на сучасному етапі розвитку Української держави.
Аналіз діяльності місцевих органів влади на прикладі Поділля допоможе запропонувати механізми для вдосконалення чинного законодавства у цій сфері.
Вибираючи тему дослідження, автор виходила з того, що актуальність історичного дослідження зумовлюється тим, наскільки важливі й повчальні уроки минулого, якою мірою вони, через їхнє узагальнення і осмислення, можуть стати у нагоді для сучасної практики місцевих органів влади.
Отже, обрана для вивчення тема має наукове, практичне, суспільно-політичне значення, чим і обумовлена її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ У 1920-1925 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок