Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення

Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення

Назва:
Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Ніколайчук Микола Володимирович
УДК 314.727
Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення
Спеціальність: 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Нижник Віктор Михайлович,
Хмельницький національний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з фінансово-економічної діяльності університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, провідний науковий співробітник
Семів Любов Казимирівна,
Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Хомра Олександр Ульянович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України, завідувач відділу соціально-економічної та демографічної безпеки
Провідна установа: Науково-дослідний інститут праці та зайнятості населення Мінпраці України та НАН України.
Захист відбудеться 27 січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.154.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень Національної академії наук України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 21 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України та її окремих територій особливої уваги заслуговує регулювання міграційних процесів сільського населення. Це викликано двома причинами, серед яких компенсування міграцією втрат демографічного потенціалу за рахунок природного руху населення та тенденцією збільшення внутрішньообласних переміщень у міграційному обміні через поглиблення процесу урбанізації.
Особливої уваги регулювання міграційної поведінки населення потребує на етапі посилення та домінування транзитивних тенденцій у соціально-економічному розвитку країни з характерним руйнуванням усталених міграційних потоків, поведінки потенційних мігрантів, зміною відношення населення до факторів зовнішнього середовища, порушенням послідовності та зміною ролі складових формування міграційної поведінки.
Окреме місце у зміні підходів до управління міграціями займає демократизація суспільства, лібералізація законодавства, вільне пересування за межі держави, відміна інституту прописки та загальна відмова від командно-адміністративного втручання у міграційні процеси сільської місцевості.
Недосконалість регуляторних заходів вимагає докорінної переоцінки політики управління міграціями сільського населення. Мінливе зовнішнє середовище, опосередковане якісними категоріями вносить додаткові вимоги до кількісного дослідження явища переміщення населення та вибору системи показників. Широкий спектр різноманітних факторів зовнішнього міграційного середовища та особистості, ускладнений різними проблемами, силою впливу, реакцією мігрантів у демократичному, соціально-орієнтованому суспільстві, до яких додаються особливості галузевої структури аграрних територій, сільського способу життя, матеріально-технічного забезпечення, побутового обслуговування, вимагає поглибленого вивчення основ та джерел міграційної поведінки та побудови механізму регулювання міграційних процесів сільського населення.
Окремі напрями регулювання міграційних процесів розроблені в дослідженнях С. Бандура, Д. Богині, С. Вовканича, О. Воробйова, А. Гавришевського, М. Долішнього, Б. Довжук, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок