Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексна терапія плацентарної недостатності при гестозі

Комплексна терапія плацентарної недостатності при гестозі

Назва:
Комплексна терапія плацентарної недостатності при гестозі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
Мухтожова
Мухаббат Зурішоєвна
УДК 618.3-06-08;612
Комплексна терапія плацентарної недостатності при гестозі
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:, доктор медичних наук, професор Нагорна Вікторія
Федорівна Одеський державний медичний
університет, професор кафедри акушерства та
гінекології №1
Офіційні опоненти:
Гайструк Анатолій Никифорович, д.мед.н., професор, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Бойчук Алла Володимирівна, д.мед.н., професор, Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, завідаюча кафедри акушерства та гінекології ФПО.
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМНУ, м.Київ,
Захист відбудеться 25.10.2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, м.Одеса, пров.Валіховський,2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65082, м.Одеса, пров.Валіховський,3).
Автореферат розісланий 23.09.2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н. Т.В. Стоєва
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пізній гестоз до наступного часу залишається одним із самих поширених ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду. Частота цієї патології перебуває в межах від 10 до 30% 1, 2, 3, 4. У 25-75% його перебіг ускладнюється розвитком плацентарної недостатності (ПН). В основі гестозу лежить ураження ендотелію, в першу чергу - спіральних артерій з наступним розвитком генералізованого периферичного спазму судин та інфузійно-дифузійної недостатності плаценти Серов В.Н., Стрижаков А.Н., Маркин С.А., 1997., Нагорна В.Ф., Зелінська Н.А.,1997.
Не дивлячись на інтенсивне використовування новітніх методів діагностики і лікування, недостатність функції плаценти залишається провідною причиною високого рівня захворюваності і смертності дітей не тільки в перинатальному періоді, але й на етапах подальшого розвитку. Так, аналіз розвитку дітей перших п'яти років життя при даній патології виявив більше ніж у 1/3 випадків явища дезадаптації новонароджених в ранньому неонатальному періоді, високу частоту ураження центральної нервової системи і, внаслідок цього, відставання фізичного і психологічного розвитку. Слід підкреслити порушення становлення мови, явища соціальної дезадаптації дітей в дошкільному і шкільному періодах. Наприклад, у 22% пацієнтів, які народилися з ознаками затримки розвитку, впродовж перших років життя різко зменшений словарний запас. Частота мінімальних неврологічних порушень в цій групі пацієнтів, за даними різних дослідників, складає 10-45%. Вираженими неврологічними розладами страждають 7-9% дітей. Таким чином, інтелектуальний і психічний розвиток дітей багато в чому визначається ступенем ураження головного мозку в перинатальному періоді Голубєв А.П., Громова А.М., Лінчевський Г.Л.,1994. Жерновая Н.А. і Мельникова М.М. (1972) протягом тривалого часу вивчали віддалені наслідки затримки внутрішньоутробного розвитку плоду (ЗВРП). Встановлено, що у дітей цієї групи у віці 10-17 років мають місце істотні особливості фізичного і статевого розвитку (скелетні диспропорції, відставання в рості, зміна розмірів тазу, відхилення в становленні статевої системи). У дівчаток частота порушень менструальної функції реєструється частіше, ніж в популяції. Тому проблема плацентарної недостатності і ЗВРП сьогодні має не тільки клінічну значущість, але і яскравий соціальний аспект.
На сучасному етапі ПН розглядають як клінічний синдром, обумовлений морфофункціональними змінами в плаценті і порушеннями компенсаторно-пристосовних механізмів, що забезпечують функціональну повноцінність органу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Комплексна терапія плацентарної недостатності при гестозі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок