Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепція форми в музиці Китаю і Європи: аспекти композиції та виконавства

Концепція форми в музиці Китаю і Європи: аспекти композиції та виконавства

Назва:
Концепція форми в музиці Китаю і Європи: аспекти композиції та виконавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової
МА Вей
УДК 781.5
Концепція форми в музиці Китаю і Європи:
аспекти композиції та виконавства
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
 
 
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової, зав. кафедрою
сучасної музики і музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Шульгіна Валерія Дмитрівна,
Державна академія керівних кадрів
культури та мистецтв, зав. кафедрою музикології

кандидат мистецтвознавства, доцент
ГузєєвА Валентина Володимирівна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової, кафедра історії музики
та музичної етнографії
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнографії ім. М. Т. Рильського НАН України, відділ музикознавства, м. Київ
. Рильського
Захист відбудеться “19” січня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Ново-сель-ського, 63, Малий зал.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Ново-сель-ського, 63.
Автореферат розісланий: “17” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д.Черноіваненко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Китайська музика увійшла в музичне життя Європи у ХХ столітті. Створення Г. Малером “Пісні про землю” на вірші китайських поетів, написання Ф. Бузоні та Дж. Пуччіні опер “Турандот”, опери “Соловейко” І. Стравинського на китайський сюжет, балетів “Дивний мандарин” Б. Бартока та “Червона квітка” Р. Глієра, опери “Ніксон в Китаї” Дж. Адамса та багато іншого засвідчує усталеність взаємодій китайської і європейської культур на сьогодення. Класика “нового театру” ХХ ст. – театр Б. Брехта – склався на основі драматургії Пекінської опери. К. Орф, який наслідував у своїх “сценічних кантатах” брехтівську драматургію, показав у музиці “пограниччя” європейської і східної культур. Фортепіано разом з ударними інструментами утворило стійкий тембральний звукоряд ком-позицій цього автора, виводячи на аналогії до пошуків китайських композиторів, у тому числі тих, що пишуть для фортепіано. Китайська цивілізація, одна з найстародавніших на землі, є активно ангажованою сучасною культурою планети.
Таким чином, актуальність обраної теми дослідження визначена тен-денціями сучасної культури до взаємообміну цінностями здобутків Сходу і Заходу, у тому числі, це осмислення високого художнього внеску китайських інструменталістів-піаністів у світову виконавську творчість.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової і відповідає темі № 8 Перспективного тематичного плану науково-дослідницької роботи ОДМА імені А. В. Нежданової на 2000-2006 рр. Тема затверджена на засі-данні вченої ради академії (протокол № 9 від 3.07.2002 р.).
Об’єкт дослідження – типи музичної форми в традиціях Китаю і Європи на прикладі переважно фортепіанних композицій та їх виконання китайськими і європейськими музикантами.
Предметом є двоїчність/четвертичність – троїчність як чинники типо-логії музичної форми при порівняльному аналізі творчості китайських та європейських митців.
Матеріалами дослідження виступають твори китайських і європейських, в тому числі, українських авторів та виконавські версії цих композицій в художній специфіці проявлення закономірностей музичної форми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Концепція форми в музиці Китаю і Європи: аспекти композиції та виконавства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок