Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання взаємодії підприємств у ланцюгу постачань

Моделювання взаємодії підприємств у ланцюгу постачань

Назва:
Моделювання взаємодії підприємств у ланцюгу постачань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,75 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кравченко Володимир Миколайович
УДК 334.012.4: 65.012.65
Моделювання взаємодії підприємств
у ланцюгу постачань
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України ,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Заруба Віктор Яковлевич, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри економічної кібернетики і маркетингового менеджменту (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Лепа Роман Миколайович, Науково-дослідний центр інформаційних технологій Інституту економіки промисловості Національної академії наук України, завідувач відділу проектування систем підготовки й прийняття управлінських рішень (м. Донецьк).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 25 квітня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 24 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКАРОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан економіки України свідчить про наявність процесів сталого розвитку. Це підтверджується позитивними змінами в динаміці основних економічних показників. На початок 2005 р. кількість підприємств за 4 роки зросла на 13%, а обсяги випуску промислової продукції – на 2,9%. Обсяги виробництва готового прокату чорних металів у 2001р. склали 25,4 млн. т, 2002р. – 26,4, 2003р. – 29,1, 2004р. – 23,2 млн. т. Незважаючи на цю тенденцію, загальний економічний стан промисловості залишається незадовільним: техніко-технологічна база виробництва є застарілою, рівень конкурентоспроможності продукції – низьким, частка збиткових підприємств у 2004р. складає 38%. До того ж управлінські заходи підприємств, що спрямовані на пристосування до мінливих ринкових умов, є одномиттєвими рішеннями і з часом можуть втрачати або набувати актуальності і доцільності. Але навіть адекватні поточним ситуаціям управлінські рішення можуть не приносити бажаного ефекту внаслідок негативного впливу економічного середовища на підприємство за умов мінливості та високого рівня ринкових вимог, протистояння з контрагентами, сильної конкуренції, процесів інтеграції та глобалізації. Обов'язковою умовою забезпечення процесів сталого розвитку підприємств є підвищення ефективності управління матеріальними, інформаційними та фінансовими потоками між підприємствами, що взаємодіють на основі принципів спільного планування та регулювання діяльності. Відсутність узгодженої підприємствами взаємодії призводить до збільшення як виробничих, так і невиробничих витрат, конфліктним ситуаціям і збоям у роботі, що погіршує їх ринкове положення та фінансову стійкість. Низька ефективність процесів взаємодії підприємств спонукає їх до здійснення інтеграційних схем. Одним з дієвих інтеграційних інструментів є управління ланцюгом постачань, яке завдяки сполученню елементів маркетингу, логістики, управління виробництвом, інформаційних технологій і електронної комерції, забезпечує гнучкість міжорганізаційного об'єднання і його адаптивність до ринкових вимог.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделювання взаємодії підприємств у ланцюгу постачань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок