Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НІМЕЦЬКОМОВНИХ ТЕКСТІВ ЕЛЕКТРОННОГО ЖАНРУ «ПРОФІЛЬ КОМПАНІЇ»

КОМУНІКАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НІМЕЦЬКОМОВНИХ ТЕКСТІВ ЕЛЕКТРОННОГО ЖАНРУ «ПРОФІЛЬ КОМПАНІЇ»

Назва:
КОМУНІКАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НІМЕЦЬКОМОВНИХ ТЕКСТІВ ЕЛЕКТРОННОГО ЖАНРУ «ПРОФІЛЬ КОМПАНІЇ»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
САЄНКО Олександра Миколаївна
УДК 811.112.2:004.55(043.5)
КОМУНІКАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НІМЕЦЬКОМОВНИХ ТЕКСТІВ ЕЛЕКТРОННОГО ЖАНРУ «ПРОФІЛЬ КОМПАНІЇ»
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі іноземних мов та перекладу Харківського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
ГОРОШКО Олена Ігорівна,
завідувач кафедри міжкультурної комунікації та іноземних мов Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
ПЕТРЕНКО Олександр Дем’янович,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу і соціолінгвістики Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського
кандидат філологічних наук, доцент
ДОНЕЦЬ Павло Миколайович,
доцент кафедри німецької філології та перекладу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Захист дисертації відбудеться «17» грудня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61007, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61007, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий «8» листопада 2007 р.
Учений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна комунікативна лінгвістика характеризується інтересом до мови в реальних процесах спілкування. З розвитком інтернету виникають нові текстові форми, що підлягають лінгвістичному вивченню й осмисленню. Лінгвістичні дослідження комп'ютерної комунікації кінця 1990-х – початку 2000 рр. характеризуються інтересом до фонології й просодії, морфології, лексики й синтаксису у текстах різних форм комп'ютерної комунікації (О.М. Галічкіна, E. Jonnson, U. Kalinowski, P. Schlobinski, S.T. Yates). Про зростаючий інтерес вітчизняних лінгвістів до комп'ютерної комунікації свідчить велика кількість досліджень електронних текстів, що належать до різних типів дискурсу: рекламного (Т.В. Крутько), ділового (С.С. Данилюк, С.А. Матвєєва), масово-інформаційного (Н.В. Коломієць).
Як особливий тип інституціонального дискурсу виділяється також PR-дискурс (Г.Г. Почепцов), який широко вивчається у межах комунікативної лінгвістики (Ф.С. Бацевич). Ряд дослідників вважає, що ефект впливу PR-тексту залежить від того, наскільки текст відповідає критеріям логічності, точності, ясності, лаконічності й фактологічності викладу (К.А. Іванова, Д.І. Ігнатьєв, В.І. Коньков). Однак, у цілому, характеристики окремих жанрів PR-тексту, особливо електронних, які забезпечують максимальний прагматичний вплив на адресата, вивчені недостатньо.
Найважливішим аспектом PR-діяльності компанії є створення корпоративного веб-сайта. Оскільки структура й оформлення електронних текстів, розміщених на веб-сайтах (веб-текстів), відрізняються від друкованих текстів, необхідною умовою для оцінки комунікативності веб-текстів є виявлення засобів її реалізації з урахуванням особливостей сприйняття електронного гіпертексту, організованого особливим способом за допомогою зв'язків між його елементами.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження обумовлена пріоритетністю комунікативної парадигми в сучасній лінгвістиці, її спрямованістю на вивчення специфіки спілкування з використанням нових комунікативних каналів і зростаючою роллю комп'ютерної комунікації в сучасному суспільстві, зокрема – у сфері PR. Це зумовлює наукове завдання роботи, що полягає у встановленні особливостей комунікативних характеристик та жанроутворюючих ознак німецькомовних текстів електронного жанру «Профіль компанії», а також визначенні мовних та паралінгвістичних засобів, використовуваних з метою найбільш ефективної реалізації комунікативно-прагматичної установки текстів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НІМЕЦЬКОМОВНИХ ТЕКСТІВ ЕЛЕКТРОННОГО ЖАНРУ «ПРОФІЛЬ КОМПАНІЇ»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок