Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ

Загрузка...

ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ / сторінка 3

Назва:
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,36 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
);
- науково-технічній конференції "Гидроаэромеханика в инженерной практике" (м. Черкаси, 1997р., м Київ 1998р. );
- VII міжнародному симпозіумі “Методы дискретных особенностей в задачах математической физики” (м. Феодосія, 1997р.);
- підсумкових наукових конференціях Дніпропетровського державного університету (м. Дніпропетровськ, 1995р., 1996р., 1997р.);
- об’єднаному семінарі Iнституту транспортних систем i технологiй НАН України (м. Дніпропетровськ, 1998р.);
- об’єднаному семінарі Iнституту технічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ, 1998р.);
- об’єднаному семінарі кафедр аерогідромеханіки та прикладної газової динаміки і тепломасообміну Дніпропетровського державного університету (м. Дніпропетровськ, 1998р.);
- семінарі кафедри аеродинаміки Харківського авіаційного інституту (м. Харків, 1998р.);
- міжкафедральному семінарі Київського міжнародного університету цивільної авіації (м. Київ, 1998р.);
- республіканському семінарі інституту гідромеханіки НАН України (м. Київ, 1998р.);
- міжнародній конференції з математичного моделювання (м. Херсон, 1998р.).
Публікації. Основні результати дисертації опубліковані в 21 роботi, список яких наведено в кінці автореферату.
Обсяг та структура роботи. Дисертація складається із вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел (175 назв), виконана на 147 сторінках машинописного тексту, ілюстрована 68 рисунками, повний обсяг дисертації - 218 сторінок.
ЗМІСТ РОБОТИ
ВСТУП. Обгрунтовується актуальність і практична цінність тематики, що вивчається, виділяється коло основних задач, приводиться короткий зміст дисертації. Формулюється мета роботи.
Розділ 1. АНАЛIЗ СУЧАСНОГО СТАНУ ПРОБЛЕМИ. Аналізується сучас-ний стан математичного моделювання та експериментального дослідження обтікан-ня тіл поблизу екрану. Розглянуто методи та виконано аналіз засобів фізичного (1.1) та математичного (1.2) моделювання обтікання тіл поблизу екрану. Роз-глядаються моделі та методи обчислювальної аеродинаміки, феноменологічних підходів до замикання системи осереднених рівнянь Нав’є-Стокса, способів фізичного моделювання межових умов на твердій поверхні.
Відзначається, що серед різноманітних підходів до розв`язування проблеми розрахунку обтікання тіл поблизу екрану ефективним є комплексний метод, який базується на фізичному та математичному моделюванні, що включає моделі та алгоритми різного рівня складності. Сформульовано мету досліджень.
Розділ 2. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ОБТІКАННЯ ПРОФІЛЮ ПОБЛИЗУ ЕКРАНУ. В аеродинамічній трубі Т-3 замкнутого типу з відкритою робочою частиною Харківського авіаційного інституту методом дзеркального відображення досліджувались особливості обтікання та аеродинамічні характеристики профілю крила CLARK-Y-4% для малих відстаней до землі.
Експеримент проведено з метою вивчення процесів обтікання тіл поблизу землі. Одержані результати використовуються при тестуванні розроблених чисельних методик.
Аеродинамічні характеристики досліджувались для відносних відстаней h=0,016, 0,024, 0,032, 0,04, 0,052 (, H - відстань до екрану, b - хорда профілю) та кутів атаки = -0,5о, 0о, 0,5о, 1,0о. Одержано коефіцієнти підйомної сили, лобового опору, поздовжнього моменту та аеродинамічної якості, як функції кута атаки та відстані до екрану (рис.1).
При від’ємному куті атаки на профіль діє вiд’ємна підйомна сила, яка притискує його до землі. Зростання кута атаки вiд 0 до 1 веде до збільшення підйомної сили більше ніж у два рази. Зменшення відстані до землі характеризується зростанням коефіцієнту підйомної сили до 25%. Лобовий опір при цьому зростає дуже незначно. Похідна має від’ємне значення в дослідженому діапазоні відстаней до землі та кутів атаки. Це свідчить про наявність поздовжньої стійкості. Наближення профілю до землі призводить до розширення області підвищеного тиску на його нижній поверхні. В результаті центр тиску зміщується до задньої крайки профiлю i поздовжній момент зростає. Так для кута атаки в 1 вiн збiльшується на 25,5%.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок