Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ

ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ / сторінка 5

Назва:
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,36 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
2.1), профілю крила (5.2.2), автомобіля (5.2.3). Виконано аналіз структури полей течій та одержаних аеродинамiчних характеристик.
Як показав розрахунок, при обтіканні циліндра поблизу екрану утворюються два несиметричних вихорових згустки, при цьому верхній має більш правильну форму та більші розміри, ніж нижній. Це пов’язано з наявністю щілинного ефекту в місці мінімального зазору між циліндром та екраном, який призводить до того, що течія біля поверхні екрану безпосередньо за циліндром у шарі товщиною, спільномірною з розміром зазору, має значно більшу швидкість. Тому частина рідини, що попадає в цю ділянку течії, виноситься із приекранної частини донної області за циліндром. Передня та задня критичні точки розтiкання зміщуються по поверхнi цилiндра до екрану. Незначні переміщення точок відриву пояснюються стабілізуючим впливом екрану на аеродинамічний слід. Екран гальмує поперечний рух вихорових згустків в безпосередній близькості за циліндром і таким чином стабілізує положення точок відриву. Розподілення тиску на циліндрі показано на рис. 5.
 
Рис. 5. Розподілення тиску на циліндрі поблизу екрану:
__- розрахунок; - експеримент (Коваленко В.М)
Порівняння одержаних результатів з експериментальними даними та роз-рахунками інших авторів для профілю крила та автомобіля показано на рис. 6-8.
 
Рис. 6. Коефіцієнт тиску на профілі крила поблизу екрану:
, -експеримент (Серебрійський Я. М.), нижня та верхня поверхні;
__ - розрахунок
Рис. 7. Величина коефіцієнта підйомної сили для профілю крила CLARK-Y-4% поблизу екрану:
-експеримент (дана робота);
_ _ - розрахунок (МДВ);
__ - розрахунок (рiвняння Нав’є-Стокса)
Рис. 8. Коефіцієнт тиску на поверхні автомобіля
З урахуванням кривизни ліній течій проведено чисельний розрахунок відривної турбулентної течії в аеродинамічній трубі (рис. 9) (5.2.4). Досліджено вплив коефіцієнтів дисипації двопараметричної k- моделі на точність розв’язку даної задачі. Для біляекранних течій знайдено та обгрунтовано їх величини. Розподілення розрахованих параметрів показано на рис. 10.
Рис. 9. Розрахункова область вiдривної течії в аеродинамічній трубі
ВИСНОВКИ
Дисертаційна робота є науковою працею, в якій експериментально та чисельно досліджено обтікання тіл поблизу екрану, роз-роблено методики, алгоритми, програми, що грунтуються на ме-то-ді дискретних вихорів, нестацiонарних рівняннях Нав’є-Стокса для ламінарного та турбулентного режимів в змінних вихор - функція течії, якi записа-нi в криволінійній неортогональній системі координат. Вищеперелічене можна кваліфікувати як новий розв’язок актуальної задачі дослідження процесів аеродинаміки транспортних засобiв та їх елементiв поблизу екрану.
Основні наукові та практичні результати досліджень полягають в наступному.
1. Експериментально встановлено особливості обтікання тонкого профілю крила для малих відстаней до екрану. Одержано залежності аеродинамічних коефіцієнтів від кута атаки та відстані до екрану. Проведена візуалізація течії в околі передньої крайки профілю дозволила встановити її безвідривну структуру.
2. Розроблено методики, алгоритми та програми побудови розрахункових сіток на основі алгебраїчних методів та шляхом розв’язку диференціальних рівнянь. Сітки, що побудовані за допомогою розв’язку системи диференціальних рівнянь Пуассона з керованим розмiщенням вузлiв всерединi фiзичної областi для біляекранних течій є більш адаптованими до структури течії.
3. Досліджено ефективність розроблених методик, алгоритмів, програм розв’язку рівнянь Нав’є-Стокса, якi записанi в криволінійній неортогональній системі координат, з використанням наступних схем їх апроксимації: проти-поточної, гібридної, Леонардо другого та третього порядку, методу верхньої релаксації, предиктор-коректор з розщепленням за часом, змінних напрям-ків, факторизованої з векторною та скалярною прогонками на задачах рецир-куляційної течії в каверні та відривному обтіканні ізольованого циліндра. Схеми Леонардо другого і третього порядку апроксимації та факторизована схема по-каза-ли найкращу результативність при порівнянні на точність та час розрахунку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ БІЛЯЕКРАННИХ ТЕЧІЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок