Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Основні закономірності формування здоров’я дитячого населення, що проживає в регіонах з різною екологічною ситуацією

Основні закономірності формування здоров’я дитячого населення, що проживає в регіонах з різною екологічною ситуацією

Назва:
Основні закономірності формування здоров’я дитячого населення, що проживає в регіонах з різною екологічною ситуацією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,29 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М. Марзеєва АМН України
Бердник Ольга Володимирівна
УДК 614.7:613:312.6(477)
Основні закономірності формування здоров’я
дитячого населення, що проживає в регіонах з різною
екологічною ситуацією
14.02.01 – Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
доктора медичних наук
Київ – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, чл.-кор. АМН України, професор
Сердюк Андрій Михайлович,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва
АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, чл.-кор. АМН України, професор
Бардов Василь Гаврилович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідуючий кафедрою
доктор медичних наук, професор
Нагорна Антоніна Максимівна,
Інститут медицини праці АМН України,
завідуюча відділом
доктор медичних наук, професор
Голубчиков Михайло Васильович,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика,
завідуючий кафедрою
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра загальної гігієни з екологією, м. Львів
Захист відбудеться " 27 " червня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ-94, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (м. Київ, вул. Попудренка, 50).
Автореферат розісланий " 26 " травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах політичних, соціальних та економічних реформувань в Україні проблема збереження та поліпшення здоров’я населення стає все більш актуальною.
В останні роки спостерігається погіршення стану здоров’я дитячого населення України (Берзінь В.І., 1998; Нагорна А.М., 1999; Коренєв М.М., Беседіна О.А, 2000). Зокрема, тільки за 2001 рік рівень первинної захворюваності дітей зріс на 4,4%, а поширеність захворювань - на 4,1%. Зростання спостерігається практично по всіх класах хвороб. Особливе занепокоєння викликають високі рівні та постійне підвищення захворюваності хворобами тих класів, які етиопатогенетично можуть бути пов’язані з чинниками довкілля.
У відповідності з декларацією ВООЗ, створення навколишнього середовища, яке сприяє збереженню та зміцненню здоров'я, є однією з найголовніших сфер діяльності в галузі охорони здоров'я. Особливо гостро питання впливу навколишнього середовища на здоров’я постають для дітей та підлітків як найбільш соціально значущої групи населення, здатної чутливо реагувати на зміни навколишнього середовища.
Навколишнє середовище являє собою багатокомпонентну систему, яка об'єднує фізичні, хімічні, соціальні та інші фактори. Дослідження багатьох вчених показують, що кожний з цих факторів має суттєвий вплив на організм, який може значно посилюватися та модифікуватися при їх сполучній дії (Шандала М.Г., Звиняцковский Я.И., 1988; Звиняцковский Я.И., 1994; Сидоренко Г.И., 1995,1998; Lebowitz M.D. 1996; Сердюк А.М., Черниченко І.А., 2001; Гичев Ю.П., 2002).
Погіршення стану здоров’я дитячого населення вимагає розв’язання багатьох питань, пов’язаних із запобіганням розвитку різних видів патології. Пошук шляхів управління здоров’ям населення обумовлює необхідність переходу від аналізу наявного рівня здоров’я до вивчення процесів його формування в динаміці, починаючи з самих ранніх етапів розвитку організму з урахуванням вікових і статевих особливостей. До теперішнього часу при аналізі впливу навколишнього середовища використовувався підхід, згідно з яким констатувався існуючий рівень здоров'я певних контингентів дитячого населення і визначалися фактори, що його обумовлюють. Поза увагою дослідників залишалися власно процеси формування досягнутого рівня здоров'я, тобто вивчення проводилося без урахування часової компоненти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Основні закономірності формування здоров’я дитячого населення, що проживає в регіонах з різною екологічною ситуацією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок