Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШУК АНТИГІПОКСИЧНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД ПОХІДНИХ БУРШТИНОВОЇ КИСЛОТИ

ПОШУК АНТИГІПОКСИЧНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД ПОХІДНИХ БУРШТИНОВОЇ КИСЛОТИ

Назва:
ПОШУК АНТИГІПОКСИЧНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД ПОХІДНИХ БУРШТИНОВОЇ КИСЛОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ І ТОКСИКОЛОГІЇ
КРИЖНА Світлана Іванівна
УДК 615.275.4.015:547.595.6
ПОШУК АНТИГІПОКСИЧНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД
ПОХІДНИХ БУРШТИНОВОЇ КИСЛОТИ
14.03.05 – Фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному фармацевтичному університеті, Міністерство охорони здоров’я України, м.Харків
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч
науки та техніки України, Березнякова Алла Ільївна,
Національний фармацевтичний університет МОЗ України,
завідувач кафедрою патологічної фізіології, м.Харків
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Мохорт Микола Антонович,
Інститут фармакології та токсикології АМН України, завідувач
відділу фармакології серцево-судинних засобів;
доктор медичних наук, професор Лук’янчук Віктор Дмитрович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри фармакології.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, м.Київ.
Захист відбудеться „21” квітня 2004 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Е.Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м.Київ, вул. Е.Потьє, 14).
Автореферат розісланий „20” березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д.26.550.01.
кандидат біологічних наук Данова І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Провідною ланкою патогенезу багатьох захворювань (ішемічна хвороба серця, порушення функцій мозку, легень, та ін.) є гіпоксичне пошкодження тканин (Г.А.Шевелева та ін., 2001, Ю.Л. Шевченко, 2000). При цьому зміни, які відбуваються на молекулярному і клітинному рівнях, лежать в основі функціональних порушень окремих систем та організму в цілому (А.І. Елькин та співавт., 2001). Гіпоксія не тільки ускладнює перебіг захворювання, але в більшості випадків визначає його результат. Тому застосування антигіпоксантів, що поліпшують утилізацію організмом циркулюючого кисню, зменшують потребу в ньому органів і тканин, є не тільки доцільним, але й необхідним при лікуванні багатьох гострих та хронічних патологічних процесів (А.Х.Коган, А.Л.Сиркін та ін., 1997). Їх використання має широкі перспективи, оскільки вони нормалізують основу життєдіяльності клітини - її енергетику, а у критичних станах можуть запобігати розвитку незворотних змін в органах і вносити вирішальний вклад у порятунок хворого (А.В.Смирнов, Б.И.Криворучко, 1998; Т.Н.Чернобаєва та співавт., 2002).
Перелік сучасних антигіпоксичних засобів залишається досить обмеженим (емоксипін, мексидол, убінон, оліфен і ін.) для терапії різних киснезалежних патологічних станів, а препарати не є універсальними, не завжди ефективні і мають деякі побічні ефекти. З метою усунення явищ гіпоксії використовується цілий ряд препаратів, антигіпоксична дія яких є супутнім ефектом (пантогам, пірацетам та ін.) (Л.Д.Лукьянова, 1999; Л.В.Савченкова, В.Д.Лук'янчук, 2000). Між тим, частота гіпоксичних станів та широкий спектр факторів, що їх спричиняють, зумовлюють актуальність пошуку нових засобів і методів подолання кисневої недостатності (В.Д.Лукьянчук, Л.В.Савченкова, 1998). Особливу увагу у цій галузі досліджень заслуговує пошук нових антигіпоксичних сполук серед природних метаболітів клітин організму та їх похідних з метою зниження токсичності перспективних лікарських засобів та звуження спектру можливих негативних наслідків їх впливу (В.П. Черних., 1998; L.Forli, et al., 2000). З точки зору наукового пошуку сполук, здатних коригувати процес енергоутворення, поліпшувати метаболізм клітини і при цьому відноситись до класу практично нетоксичних сполук є перспективним серед похідних бурштинової кислоти (БК) (С.І.Васильєв, А.Б.Сафонов, 2000), яка здатна підсилювати використання кисню тканинами та поновлювати НАД-залежне клітинне дихання (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОШУК АНТИГІПОКСИЧНИХ РЕЧОВИН СЕРЕД ПОХІДНИХ БУРШТИНОВОЇ КИСЛОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок