Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ “БЕЗГЛЮТЕНОВОГО ” ПЕЧИВА ДЛЯ ХВОРИХ НА ЦЕЛІАКІЮ

РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ “БЕЗГЛЮТЕНОВОГО ” ПЕЧИВА ДЛЯ ХВОРИХ НА ЦЕЛІАКІЮ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ “БЕЗГЛЮТЕНОВОГО ” ПЕЧИВА ДЛЯ ХВОРИХ НА ЦЕЛІАКІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БАБІЧ ОКСАНА ВІКТОРІВНА
УДК 664.682:641.56
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ “БЕЗГЛЮТЕНОВОГО ” ПЕЧИВА ДЛЯ ХВОРИХ НА ЦЕЛІАКІЮ
05.18.01 – Технологія хлібопекарських продуктів та харчових концентратів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Дорохович Антонелла Миколаївна
Національний університет харчових технологій, кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів, професор
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Іоргачова Катерина Георгіївна
Одеська національна академія харчових технологій, завідувач кафедри технології хліба, кондитерських виробів і громадського харчування
кандидат технічних наук, професор
Калакура Марія Михайлівна
Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, завідувач кафедри технології харчування
Провідна установа: | Київський національний торговельно-економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться "15" березня 2006 року об 11оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, .
Автореферат розісланий "10" лютого 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук С.І. Воронцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Погіршення соціального й економічного статусу населення, несприятливий екологічний стан, нераціональне харчування – фактори, що сприяють росту частоти та ранньому виникненню захворювань гастродуоденальної зони.
Удосконалення діагностичних методів та розвиток знань про імунну систему, систему травлення дозволило світовій спільноті діагностувати різке збільшення хворих на целіакію. І хоча остаточно причини виникнення захворювання нез’ясовані, що ускладнює вирішення проблеми поширення целіакії, фахівці багатьох країн намагаються об’єднати свої зусилля для уникнення тяжкого перебігу ускладнень та наслідків захворювання на целіакію. За кордоном існують національні державні програми, що дозволяють хворим на целіакію вести повноцінний образ життя. Останні дослідження доводять, що целіакія супроводжує хвору людину протягом всього життя, що регламентує необхідність створення продуктів широкого спектру. Зараз в США, Німеччині, Італії, Швеції, Фінляндії, КНР, Данії, Бельгії виробляють борошняні кондитерські вироби (БКВ) для хворих на целіакію, використовуючи замість пшеничного борошна борошно кукурудзи, гречки, сої. На жаль, особливості технології виготовлення таких виробів є “ноу - хау” та власністю фірм, що їх виготовляють. Серед БКВ у населення, особливо у дітей, найбільшим попитом користується печиво, особливо здобне, тому перед нами стало завдання розробити здобне печиво для хворих на целіакію з використанням замість пшеничного борошна борошно кукурудзи, гречки, рису та різних цукрів – глюкози, цукрози, фруктози. Такий вибір цукрів був зумовлений тим, що глюкоза краще засвоюється організмом та її рекомендують для дитячого харчування. Целіакія у багатьох випадках сприяє появі такої тяжкої хвороби як цукровий діабет. Цукрозу протипоказано вживати хворим на цукровий діабет. Зараз фруктоза за своїми органолептичними і економічними показниками є найбільш перспективним цукрозамінником для виробництва БКВ, в тому числі здобного печива.
У зв’язку з цим розробка науково обґрунтованої раціональної технології і нових видів здобного печива для хворих на целіакію і також для хворих на целіакію та цукровий діабет є актуальною та своєчасною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась за тематикою науково-дослідної роботи кафедри технології хліба, кондитерських макаронних виробів і харчоконцентратів “Розробка прогресивних ресурсозберігаючих технологій виробництва кондитерських виробів із використанням нових видів сировини з лікувальними імуностимулюючими та радіозахисними якостями для всіх груп населення, в тому числі для хворих на цукровий діабет”, яка координується із науковим напрямком Національного університету харчових технологій “Створення нових ресурсозберігаючих, екологічно чистих, безвідходних і маловідходних технологій харчових продуктів підвищеної біологічної цінності профілактично-лікувального, дієтичного та дитячого харчування з використанням нетрадиційної сировини на основі використання фізичних методів аналізу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ “БЕЗГЛЮТЕНОВОГО ” ПЕЧИВА ДЛЯ ХВОРИХ НА ЦЕЛІАКІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок