Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПIДВИЩЕННЯ СТРОКУ СЛУЖБИ АЕРОДРОМНИХ ПОКРИТТІВ ШЛЯХОМ ПОЛIПШЕННЯ УМОВ РОБОТИ ШТУЧНИХ ОСНОВ

ПIДВИЩЕННЯ СТРОКУ СЛУЖБИ АЕРОДРОМНИХ ПОКРИТТІВ ШЛЯХОМ ПОЛIПШЕННЯ УМОВ РОБОТИ ШТУЧНИХ ОСНОВ

Назва:
ПIДВИЩЕННЯ СТРОКУ СЛУЖБИ АЕРОДРОМНИХ ПОКРИТТІВ ШЛЯХОМ ПОЛIПШЕННЯ УМОВ РОБОТИ ШТУЧНИХ ОСНОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Каратєєв Сергiй Миколайович
УДК 625.717.02: 625.8 (043.3)
ПIДВИЩЕННЯ СТРОКУ СЛУЖБИ АЕРОДРОМНИХ
ПОКРИТТІВ ШЛЯХОМ ПОЛIПШЕННЯ УМОВ
РОБОТИ ШТУЧНИХ ОСНОВ
05.22.11 – Автомобільні шляхи та аеродроми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана на кафедрi реконструкцiї аеропортiв та автошляхiв Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Ципріанович Ігор Володимирович.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Павлюк Дмитро Олександрович,
Національний транспортний університет,
ст. науковий спiвробiтник
кафедри “Аэропорти”;
кандидат технічних наук
Агєєва Галина Миколаївна
НДІ “Проектреконструкція”, керiвник вiддiлу технiчної полiтики й iнформатики .
Провідна установа: Київський національний університет будівництва та архітектури, кафедра основ i фундаментiв, Мiнiстерство освiти i науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 10 ” червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розісланий “ 6 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент I. А. Рутковська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Підвищення рентабельності інвестицій в основні фонди аеро-портів (зокрема аеродромних споруд) може бути забезпечено за умови максимального набли-ження дійсних строків служби аеродромних споруд до проектних, що з одного боку буде сприяти необхідному рівневі забезпечення регулярності польотів, а з другого – значному скороченню коштів на підтримання їх працездатності при зажаданому рівні безпеки польотiв. На жаль, на теперішній час дійсні строки служби аеродромних покриттів (до першого капітального ремонту) ще суттєво поступаються проектним, особливо в кліматичних умовах І і ІІ дорожньо-кліматичних зон (ДКЗ).
Одним з найчуттєвіших недоліків проектування аеродромних покриттів, який впливає на їх працездатність та строк служби, є незадовільне регулювання водно-теплового режиму як самого покриття, так і його ґрунтової основи. Недостатнiй стік атмосферних опадів сприяє утворенню умов, які призводять до перезволоження покриттів та їх основ поверхневими водами. При відсутності ефективного водовідводу і дренажу і дії літакових навантажень в них виникають гідродинамічні процеси, які руйнують як покриття так і їх основи. Таке трапляється тому, що будівельні норми проектування аеродромних покриттів припускають застосування недренованих штучних основ таких, наприклад, як піскоцемент та ін., а їх перезволоження поверхневими водами (атмосферними опадами) створює ідеальні умови для руйнування структурних зв'язків у матеріалі основ пiд дією гідродинамічних процесів, що виникають в результаті рухомого навантаження. Таким чином, подальші дослідження роботи аеродромних покриттів в умовах підвищеного зволоження, визначення часу руйнування структурних штучних основ з урахуванням їх втомної міцнiсті і, отже, обґрунтоване прогнозування строку їх служби, доцільність застосування таких основ в аеродромобудуванні, використання ефективних методів дренажу аеродромних споруд та детальне обґрунтування наукової бази їх конструювання і розрахунку залишається актуальним завданням сучасного аеродромобудування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась вiдповiдно до мiжгалузевої науково-технiчної програми Мiнiстерства освiти i науки України 1995 р. “Розробка та створення сучасних засобiв, матерiалiв i ресурсозберiгаючих технологiй для пiдвищення ефективностi експлуатацiї цивiльної та вiйськової авiацiї України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПIДВИЩЕННЯ СТРОКУ СЛУЖБИ АЕРОДРОМНИХ ПОКРИТТІВ ШЛЯХОМ ПОЛIПШЕННЯ УМОВ РОБОТИ ШТУЧНИХ ОСНОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок