Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модифікація трибологічних властивостей монокристалів корунду для виробів медичного і технічного застосування

Модифікація трибологічних властивостей монокристалів корунду для виробів медичного і технічного застосування

Назва:
Модифікація трибологічних властивостей монокристалів корунду для виробів медичного і технічного застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
інститут монокристалів
Волошин Олександр Вікторович
УДК [679.822:620.178.16]+616-77
Модифікація трибологічних властивостей монокристалів корунду для виробів медичного і технічного застосування
05.02.01 — матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті монокристалів НАН України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Литвинов Леонід Аркадійович
Інститут монокристалів НАН України
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Данько Олександр Якович
Інститут монокристалів НАН України
завідувач відділу
доктор технічних наук
Мигаль Валерій Павлович
Національний Аерокосмічний Університет
ім. М.С. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти та науки,
професор кафедри фізики
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, відділ
фізики метастабільних сплавів та руйнування високоміцних матеріалів,
м. Київ
Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 2006р. о 1400 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64. 169.01 при Інституті монокристалів НАН
України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
Автореферат розісланий “ 14 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук М.В. Добротворська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Монокристали корунду широко застосовуються в різних галузях науки і техніки. Виробами з корунду комплектуються оптичні прилади видимого інфрачервоного й ультрафіолетового діапазону, активні і конструкційні елементи твердотільних і газових лазерів, прийомні пристрої оптичної і радіаційної пірометрії, різці і філь’єри, підкладки мікросхем і ювелірні вироби, стоматологічні імплантати. Можливість одержання стійких до впливу більшості кислот і лугів, електричностабільних при високих температурах, діелектричнооднорідних, прозорих, тугоплавких, високотвердих монокристалів дозволяє вирішувати багато технічних задач, висуває корунд у число конструкційних матеріалів, що ефективно використовуються у різних умовах, в тому числі і екстремальних.
Зносостійкі деталі із сапфіра не знають собі рівних. Годинникові камені — історично перша технічна галузь застосування штучних кристалів корунду. Приладові камені із сапфіра та рубіна найбільш надійні. Серійно у великих кількостях виготовляються сапфірові підп'ятники — опори осей механізмів, що повинні безупинно працювати десятки років (годинник, лічильники води, газу і т.п.). Через унікальні корозійні і механічні властивості з монокристалів корунду виготовляють такі вироби як нитководії, підкладки, хімічний посуд, різні вікна, термопарні чохли та інше.
Медичне застосування сапфіра і рубіна - нова галузь використання кристалів корунду. Унікальна інертність, у тому числі електролітична пасивність, біосумісність, корозійна стійкість і твердість сапфіра визначили основні галузі його застосування в медицині. Це імплантологія, хірургія і медичне приладобудування.
В даний час в ендопротезах кульшового суглоба найбільш розповсюджені пари тертя метал/поліетилен чи кераміка/поліетилен. Однак при традиційному імплантуванні в організм вводиться значна кількість металу. Наприклад, ендопротез кульшового суглоба - це 300...350 г титана і ще менш фізіологічного сплаву легованої сталі. Продукти корозії металів проникають у кістку, наслідком чого може з'явитися травматичний остеомієліт. Недостатній ресурс розповсюджених металопластмасових шарнірів тазостегнових суглобів (5...7 років) обумовлений високим коефіцієнтом тертя пари метал/поліетилен, що при експлуатації росте. Справа в тім, що час експлуатації протезів суглобів залежить від якості полірування сферичних поверхонь. Металеві і керамічні поверхні не можна віполірувати до високого класу чистоти через наявність по-різному орієнтованих зерен і міжзеренних границь, що мають більш низьку твердість, чим зерна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Модифікація трибологічних властивостей монокристалів корунду для виробів медичного і технічного застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок